وزیر امور خارجه ارمنستان از ایران قدردانی نمود

© Sputnik / Ruslan Krivobok / ورود به گالری تصاویروزیر امور خارجه ارمنستان از ایران قدردانی نمود
وزیر امور خارجه ارمنستان از ایران قدردانی نمود  - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.11.2021
وزیر امورخارجه ارمنستان از موضع امیرعبدللهیان در حمایت از تمامیت ارضی این کشور و همچنین تخطی ناپذیری از مرزها تشکر و قدردانی کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، وزارت امورخارجه ارمنستان درباره گفت وگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان و آرارات میرزویان وزیران امورخارجه ایران و ارمنستان که چهارشنبه شب انجام شد، بیانیه ای صادر کرد.
بنا بر گزارش پایگاه خبری آرکا، در این بیانیه آمده است که دو طرف در این تماس تلفنی درباره مسائل امنیتی منطقه‌ای مورد علاقه تهران و ایروان رایزنی کردند.
عبداللهیان: رایزنی های وزیر خارجه ایران و معاون نخست وزیر آذربایجان درباره آخرین تحولات منطقه قفقاز - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.11.2021
رایزنی های وزیر خارجه ایران و معاون نخست وزیر آذربایجان درباره آخرین تحولات منطقه قفقاز
بنابر اعلام وزارت امورخارجه ارمنستان، میرزویان در این گفت وگو همتای ایرانی خود را در جریان آخرین تجاوزات اخیر نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان به حاکمیت و تمامیت ارضی ارمنستان قرار داده و گفت: تجاوز آذربایجان به ارمنستان تهدیدی جدی برای تلاش‌های کسانی است که خواهان برقراری امنیت و ثبات در منطقه هستند.
وزیر امورخارجه ارمنستان در ادامه از موضع امیرعبدللهیان در حمایت از تمامیت ارضی این کشور و همچنین تخطی ناپذیری از مرزها تشکر و قدردانی کرد.
وزارت امورخارجه ارمنستان و ایران، درخصوص گسترش روابط تهران و ایروان در زمینه های تجاری، زیرساختی و انرژی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала