ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نماینده ویژه آمریکا: دولت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسیم

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / توماس وست، نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان
توماس وست، نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.11.2021
توماس وست، نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان در آستانه سفر به قطر و دیدار با سران طالبان تصریح کرد که واشنگتن دولت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، وست گفت که حتی اگر روسیه و چین نیز دولت سرپرست طالبان را برسمیت بشناسند، آمریکا چنین کاری نخواهد کرد.
آمریکا به نامه طالبان پاسخ داد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.11.2021
آمریکا به نامه طالبان پاسخ داد
نماینده ویژه آمریکا با اظهار اینکه واشنگتن و اسلام‌آباد درباره سیاست‌های یکدیگر در قبال افغانستان نگرانی‌هایی دارند، افزود که این موضوع در برخی اوقات سبب ایجاد اختلاف نظراتی بین دو طرف شده است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال آزادسازی دارایی‌های توقیف شده افغانستان برای جلوگیری فروپاشی اقتصاد این کشور گفت: ما روشن کرده بودیم که اگر طالبان برای رسیدن به قدرت، مسیر نظامی را انتخاب کند، کمک‌های غرب متوقف خواهد شد و این اتفاقی هست که رخ داده است.
در مقابل اما طالبان تاکید دارد که دارایی‌های توقیف شده افغانستان متعلق به مردم افغانستان بوده و هیچ ارتباطی به کمک‌های خارجی ندارد.
نماینده ویژه آمریکا درحالی تصریح می‌کند که واشنگتن دولت سرپرست طالبان را برسمیت نمی‌شناسد که در هفته آینده برای رایزنی‌های 2 هفته‌ای با طالبان عازم قطر می‌شود.
"ند پرایس" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز گذشته با اعلام این موضوع گفته بود: ما همواره گفتیم که آماده‌ایم تا با طالبان بر مبنای عملی و عمل‌گرایانه در زمینه‌هایی که منافع ملی اصلی است ماست، تعامل داشته باشیم.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала