ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عین اللهی: نگران شیوع موج جدید کرونا در سایر کشورها هستیم

© Photoعین اللهی: نگران شیوع موج جدید کرونا در سایر کشورها هستیم
عین اللهی: نگران شیوع موج جدید کرونا در سایر کشورها هستیم - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.11.2021
وزیر بهداشت ایران بیان کرد: بروز موج جدید کرونا در سایر کشورها، ما را برای آینده نگران کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت ایران، در دیدار مدیران موسسه کخ و سفیر آلمان در ایران که شب گذشته در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت کنترل بیماری کرونا در ایران، مناسب است اما نگرانی‌ هایی داریم.
هشدار درباره استفاده خودسرانه از دگزامتازون در بیماران مبتلا به کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.11.2021
هشدار درباره استفاده خودسرانه از دگزامتازون در بیماران مبتلا به کرونا
وی ادامه داد: شرایط بیماری کرونا در ایران تا چند ماه پیش، مناسب نبود و روزانه حدود ۵۰ هزار بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی می شد و حتی به ۷۰۰ مورد مرگ و میر بیمار کرونایی در یک روز هم رسیده بودیم اما با تقویت واکسیناسیون و البته مشارکت عظیم مردمی در واکسیناسیون، امروز وضعیت بیماری در ایران، بهتر شده است. در سه ماه گذشته در ایران سرعت واکسیناسیون جهش قابل توجهی یافت به گونه‌ ای که تا امروز حدود ۸۴ درصد از جمعیت هدف، دوز اول و حدود ۶۷ درصد نیز دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌ اند.
وزیر بهداشت ایران گفت: در ایران امکانات بهداشتی و درمانی خوبی داریم. در کشور علاوه بر خدمات ارزنده و شبانه روزی نیروهای بهداشتی و درمانی، حدود یک هزار بیمارستان، ۲۰ هزار عضو هیات علمی و ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی فعال هستند.
عین اللهی یادآور شد: در ایران واکسن‌ های ۵ مجموعه داخلی شامل برکت، پاستور، رازی، فخرا و سیناژن تا کنون وارد سبد واکسیناسیون کشوری کرونا شده است و این واکسن‌ های داخلی در انواع پلتفرم‌ های مطرح دنیا در ایران ساخته شده است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала