ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

حمله سایبری به سدهای ایران تکذیب شد

© Photo / IRNAسد امیر کبیر کرج
سد امیر کبیر کرج - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.11.2021
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیروی ایران اخبار منتشر شده در خصوص حملات سایبری به سیستم اطلاعات سدهای این کشور را تکذیب کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، اعتضاد مقیمی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیروی ایران با بیان اینکه وزارت نیرو به صورت خودخواسته محدودیت‌هایی را برای عموم و دسترسی به اطلاعات سدها ایجاد کرده است و این موضوع هیچ ارتباطی با موضوعات مطرح شده ندارد، اظهار داشت: هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است و از داخل سیستم دسترسی ها وجود دارد.
ممنوع شدن پروازهای «ماهان‌ایر» به ایتالیا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.11.2021
دفع حمله سایبری به شرکت هواپیمایی ماهان
این در حالی است که در برخی رسانه‌ها موضوع حملات سایبری به سیستم اطلاعات سدهای ایران مطرح و اعلام شده بود که در دو هفته گذشته سیستم‌های مربوط به جمع آوری و ارزیابی میزان ذخایر سدهای این کشور بطور کامل قطع شده به نحوی که در این مدت هیچ گونه دسترسی به میزان ذخایر سدهای ایران وجود نداشته است.
مقیمی با تاکید بر اینکه هیچ حمله سایبری رخ نداده و اساس این صحبت ها کذب است، بیان داشت: وزارت نیرو این محدودیت ها را ایجاد کرده و همه چیز تحت کنترل است و هیچ مشکلی وجود ندارد.
شرکت مدیریت منابع آب ایران هم طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده که هیچ گونه حمله سایبری وجود نداشته است و همکاران این شرکت در بخش صنعت آب برای ایمن سازی سامانه های اطلاعات و آمار این حوزه برخی دسترسی ها را به این سایت ها محدود کردند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала