ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دپوی ۱۴۰ هزار تن روغن خوراکی و ۱۲ هزار تن برنج در بندر شهید رجایی

© Sputnik / Shiva Abshenasبندر چابهار ایران
بندر چابهار ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.11.2021
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اطلاع داد که ۱۴۰ هزار تن روغن خوراکی و ۱۲ هزار تن برنج در بندر شهید رجایی دپو شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان، بعد از دستور رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به آخرین وضعیت کالا‌های اساسی موجود در بنادر و گمرکات استان بازدید‌های سرزده‌ای را از بندر شهید رجایی انجام داد.
نامطلوب بودن وضعیت نگهداری کالا‌ها در انبار‌های سازمان امور تملیکی و گمرکات کشور، باعث شد که در تاریخ ۱۰ آبان ماه در جلسه شورای‌عالی قوه قضائیه از وضعیت نگهداری این کالا‌ها گلایه شود و به دادستان‌کل کشور و سازمان بازرسی مأموریت داده شد تا به‌صورت مستمر این موضوع را بررسی و تدبیری برای رفع مشکل نگهداری کالا در انبار‌ها اتخاذ نمایند.
در همین راستا جلسه ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با حضور مسئولان مربوطه از جمله معاونان رئیس‌کل دادگستری استان و مدیرکل سازمان بازرسی استان هرمزگان با موضوع بررسی آخرین وضعیت توربین‌های بادی مستقر در انبار شرکت ایران کشتی بحر، بررسی آخرین وضعیت کالا‌های اساسی و رسوبی موجود در بنادر و گمرکات استان هرمزگان و بررسی آخرین وضعیت دپوی 140 هزار تن روغن خوراکی و 12 هزار تن برنج وارداتی موجود در بندر شهید رجایی بندرعباس برگزار شد.
در پایان این جلسه، 10 مصوبه به‌منظور تسریع در ترخیص کالا‌های اساسی اتخاذ شد از جمله آنکه مقرر گردید با توجه به گزارش‌های ارائه‌شده مبنی بر ورود چند کشتی حامل کالا‌های اساسی و عدم ترخیص این کالا‌ها به‌دلیل مشکلات مربوط به تأمین ارز، اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان هرمزگان به‌قید فوریت، اقدام لازم به‌منظور تخلیه و ترخیص کالا‌ها انجام دهد.
ایران در سه بندر مهم خود برج کنترل می سازد - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.11.2021
ایران در سه بندر مهم خود برج کنترل می سازد
گارد و حراست بندر شهید رجایی بندرعباس نیز موظف شد در اسرع وقت میزان خروجی روغن‌های خوراکی از انبار‌های موجود در بندر شهید رجایی را استعلام کند و بررسی‌های لازم صورت گیرد.
بعد از برگزاری این جلسه علی صالحی رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان به‌صورت سرزده از انبار‌های بندر شهید رجایی بندرعباس هم بازدید و دستور ویژه قضائی برای ترخیص فوری بیش از 140 هزار تن روغن خوراکی و 12 هزار تن برنج وارداتی دپوشده در بندر شهید رجایی را صادر کرد.
صالحی همچنین از صدور دستور ویژه‌ای خطاب به اداره‌کل پشتیبانی و امور دام استان هرمزگان برای ترخیص 4 هزار تن ذرت وارداتی اطلاع داد.
همچنین رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان دستور ترخیص فوری محموله بزرگ ۱۶ هزار تنی برنج وارداتی از بندر شهید رجایی بندرعباس به‌منظور ارسال آن به سراسر کشور را صادر کرد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала