ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

در ایران، ارز دولتی داروها حفظ می‌شود

CC0 / / دارو
دارو - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.11.2021
رئیس سازمان غذا و دارو ایران: سیاست دولت و وزارت بهداشت ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران "پویا"، بهرام دارایی، رئیس سازمان غذا و دارو ایران در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر حذف ارز دولتی داروها، اظهار کرد که سیاست دولت و وزارت بهداشت، ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی مخصوصاً برای بیماران خاص و صعب‌العلاج و مزمن است.
چه کسی از یویو بازی کردن با ارز سود می برد؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.11.2021
آیا ارز ۴٢٠٠تومانی تا پایان سال حذف خواهد شد؟
حیدر محمدی، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: "ما هیچ گونه اقدامی در این باره نکرده‌ایم. ارز بعضی از اقلامی را که تولید داخل داشته است از اردیبهشت پارسال، آزاد کردیم که این کار هم برای حمایت از تولید است که آنها هم اقلام جانبی بوده‌اند یا ارزبری محدودی دارند. الآن ارز اکثریت داروهای ما ارز دولتی است و منتظر تعیین تکلیف این موضوع در دولت و مجلس هستیم.
باید آنها این تصمیم را بگیرند و منابع این موضوع را هم پیش‌بینی کنند، ما تا منابع را نداشته باشیم نمی‌توانیم ارز دارو را آزاد کنیم.
داروهای بیماری‌های خاص، خط قرمز ماست. برای آزاد کردن ارز این بیماری‌ها، باید دولت منابع را درنظر بگیرد، خروجی منابع را به بیمه‌ها بدهد و بیمه‌ها قبول کنند که این داروها را پوشش دهند تا به‌محض اینکه ما این داروها را آزاد کردیم، بیمار احساس بالا بودن قیمت دارو نکند، فقط در این شرایط ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم".
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала