ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تحریم های جدید آمریکا علیه خط لوله گاز"نورداستریم2" روسیه

© Sputnik / Sergey Guneevخط لوله گاز "جریان شمالی ـ 2"
خط لوله گاز جریان شمالی ـ 2 - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.11.2021
با انجام پروژه نورد استریم، گاز طبیعی روسیه از طریق دریای بالتیک به آلمان انتقال می‌یابد.
به گزارش اسپوتنیک با استناد به داده های سایت " MarineTraffic"، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا از اعمال دور جدیدی از تحریم‌ها علیه روسیه که مرتبط با پروژه خط لوله گاز "نورداستریم ۲" است، خبر داد.
وزیر خارجه آمریکا در این ارتباط اعلام کرد که شرکت ترانسادریا و همچنین کشتی "مارلین" که زیر پرچم روسیه شناوری می کند، وابسته با این شرکت، تحت تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته‌اند.
آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و اظهارداشت که گفتگو با استفاده از ابزار "تحریم" قابل پذیرش نیست و موازین و حقوق بین المللی را نقض می کند.
لاوروف: روسیه در نشست برجام از لغو تحریم‌ها علیه ایران حمایت خواهد کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.11.2021
لاوروف: روسیه در نشست برجام از لغو تحریم‌ها علیه ایران حمایت خواهد کرد
وی در ادامه گفت: "تمام نکات مربوط به صادرات نفت و گاز روسیه به اروپا را به عنوان یک رقابت غیرمنصفانه مطرح می کنند که باعث خدشه دار شدن اصول تجارت آزاد است. روسیه اکیدا تمام این اتهامات در خصوص سیاست انرژتیک را رد می کند. چنین برخوردی گویای عدم احترام آمریکا به متحدان خود است که آن ها مایل به برقراری همکاری متقابلا سودمند درازمدت با فدراسیون روسیه هستند".
پیشتر جیم ریش سناتور جمهوریخواه و رئیس کمیته امور بین الملل مجلس آمریکا پیشنهاد کرد تحریم هایی علیه خط لوله گاز "جریان شمالی -2 نورداستریم" در بودجه سال2022 آمریکا در نظر گرفته شود.
با انجام پروژه نورد استریم، گاز طبیعی روسیه از طریق دریای بالتیک به آلمان انتقال می‌یابد؛ اما ایالات متحده مخالف آن است و می‌گوید که چنین پروژه‌ای تسلط روسیه بر بازار انرژی اروپا را بیشتر می‌کند.
آمریکا در دسامبر سال ۲۰۱۹ قانونی را وضع کرد که بر اساس آن هر کشتی که به اجرای پروژه "نورد استریم ۲" کمک کند را هدف تحریم قرار می‌دهد، موضوعی که شرکت سوئیسی "آل‌سیز" را مجبور کرد در حالی که بیش از ۹۰ درصد کار به انجام رسیده بود، از ادامه آن صرف‌نظر کند.
روسیه نیز در واکنش به این اقدام خصمانه آمریکا تلاش کرد با کِشتی‌های خود این پروژه را به اتمام برساند که این مسئله ایالات متحده را به وضع تحریم‌های بیشتر علیه مسکو ترغیب کرد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала