ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

شرایط جدید افتتاح حساب برخی بانک‌های ایران + عکس

© Photo / IRNAشرایط جدید افتتاح حساب برخی بانک‌های ایران + عکس
شرایط جدید افتتاح حساب برخی بانک‌های ایران + عکس - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.11.2021
برای افتتاح حساب در برخی بانک‌های ایران ارائه سند ملک یا اجاره نامه الزامی شد.
به گزارش اسپوتنیک، انتشار خبری از شرایط جدید و عجیب افتتاح حساب در برخی بانک‌های ایران با واکنش کاربران فضای مجازی مواجه شده است. در برخی سایت‌های خبری گفته شده در روزهای اخیر بعضی از بانک‌ها شرط و شروط عجیبی را برای افتتاح حساب اعلام نمودند که متقاضیان افتتاح حساب را متعجب کرده است. آن‌ها به غیر از اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، مدارکی از جمله اصل سند ملک یا اجاره و کپی آن و همچنین معرفی نامه از محل کار با مهر و امضاء، به مدارکی که افراد برای افتتاح حساب باید ارائه دهند افزودند.
در رابطه با این خبر محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک‌ها گفت: "با دریافت این مدارک، بانک‌ها در ابتدای افتتاح حساب، شناختی از مشتریان به دست می‌آورند تا حساب افراد بر اساس خوداظهاری خودشان رصد شود و گردش مالی مشکوک حساب فرد مورد بررسی قرار بگیرد. دلیل درخواست ارائه سند ملک با توجه به مقررات جدید قرار بر این است که افتتاح حساب مشتریان در شعبه‌های محدوده‌های محل سکونت افراد انجام شود و بحث مسافت هم مورد ملاک قرار می‌گیرد."
تعدادی از کاربران با انتقاد از قانون جدید افتتاح حساب بیان می‌کنند این یک مسئله جدید برای نگرانی مردم است، اما عده‌ای دیگر دولت ایران را برای ارائه قانون جدید در بانک‌ها تایید و آنها را تشویق می‌کنند. برخی از کاربران بر این باورند که احتمالا برای افتتاح حساب ارائه کارت واکسن نیز مورد نیاز باشد. جمعی از کاربران بیان می‌کنند در اکثر کشورها با دادن امتیازهای مثبت برای جذب سرمایه‌گذار تلاش می‌کنند اما در برخی از شرکت‌ها در ایران با ایجاد محدودیت و شرایط خاص، متقاضیان را مجبور به سرمایه‌گذاری می‌کنند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала