ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

زمان بندی طرح ترافیک تهران از فردا تغییر می کند

CC BY-SA 3.0 / Ninara / North of Tehran Skyline viewآلوده ترین و پاک ترین مناطق تهران معرفی شدند
آلوده ترین و پاک ترین مناطق تهران معرفی شدند  - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.11.2021
ستاد ملی کرونا: زمان اجرای طرح های ترافیکی در تهران از 7:30 به ساعت 6:30 صبح و از 17 به 18 تغییر می کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، طرح های ترافیکی پایتخت بنابر مصوبه شورای ترافیک تهران از فردا /اول آذرماه/ همزمان با بازگشایی مدارس از ساعت 6:30 تا 18 اجرا می‌شود.
پس از شیوع ویروس کرونا و به منظور استفاده کمتر شهروندان از حمل و نقل عمومی تصمیم بر آن شد که طرح های ترافیکی پایتخت در مقطعی اجرا نشود و پس از کش و قوس هاس فراوان، اجرای دوباره این طرح ها البته با کاهش زمان از سرگرفته شد.
با واکسیناسیون سراسری کرونا و از سوی دیگر افزایش ترافیک و آلودگی هوا، شورای ترافیک تهران تشکیل جلسه داد و سیدمجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این زمینه اعلام کرد: در نیمه دوم سال به طور معمول با افزایش ترافیک مواجه هستیم و امسال نیز در مقایسه با شرایط پیش از کرونا، نمودارها حدود 18 درصد افزایش طول صف‌ها و معابر درگیر با سرعت کم را نشان می‌دهد.
او این را هم گفت که بررسی‌ها نشان داد که یکی از این عوامل موثر بر این شرایط سنگین ترافیک بی اثر شدن محدودیت های تردد اعمال شده در طرح ترافیک بود؛ زیرا اجرای طرح ترافیک از ساعت 6:30 صبح به ساعت 8:30 صبح و از 18 به 16 تغییر کرده بود.
به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران، جمع بندی بر این شد که این ساعات تغییر کند و در گام اول از 10 آبان ساعات صبحگاهی طرح ترافیک از ساعت 8:30 به 7:30 و ساعت عصرگاهی از 16 به 17 تغییر کرد. شفیعی ادامه داد: در گام بعدی از روز بازگشایی مراکز آموزشی (اول آذر) بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا، زمان اجرای طرح های ترافیکی از 7:30 به ساعت 6:30 صبح و از 17 به 18 تغییر می کند.
او خاطرنشان کرد: همچنین در نیمه نخست سال و با طولانی تر شدن روز نیز طرح ترافیک از از ساعت 6:30 تا 19 اجرا می شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала