امیرعبداللهیان: سامانه ای برای ایرانیان دو تابعیتی راه اندازی می شود

© Sputnik / Ruslan Krivobok / ورود به گالری تصاویرامیرعبداللهیان: سامانه ای برای ایرانیان دو تابعیتی راه اندازی می شود
امیرعبداللهیان: سامانه ای برای ایرانیان دو تابعیتی راه اندازی می شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.11.2021
Telegram
وزیر امور خارجه ایران در جلسه روسای کارگروه های شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد: بحث ایرانیان دو تابعیتی باید یک‌ بار برای همیشه حل شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه ایران، صبح روز یکشنبه گفت: بحث ایرانیان دوتابعیتی موضوعی است که یکبار برای همیشه باید حل شود و این موضوعی است که باید در سطح قانون‌ گذاری در مجلس موضوع آن انجام شود.
امیر عبداللهیان خطاب به روسای کارگروه های شرکت کننده در این جلسه گفت: من از همه شما خواهش می کنم که در تک تک کارگروه ها بر موضوع ضرورت تدوین قانون ایرانیان خارج از کشور و بحث های مهمی مثل ایرانیان دو تابعیتی و مسائلی که از نظر حقوقی بر آن مترتب می شود پرداخته شود و ما باید به عنوان یک واقعیت به این موضوع در دولت توجه کنیم و آن را حل کنیم.
وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود در این نشست افزود: ایران هراسی در بین ایرانیان خودمان در خارج از کشور اکنون یک معضل است.
رونمایی از دستاورد جدید سپاه پاسداران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.11.2021
فرمانده نیروی دریایی سپاه: برخی خبرهای درگیری ایران و آمریکا در خلیج فارس منتشر نشده است
وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرد: ممکن است این نگرانی در بین برخی از ایرانیان در خارج از کشور وجود داشته باشد که در هنگام ورود به کشور در فرودگاه دچار مشکل شوند، در این چارچوب سامانه ای در وزارت خارجه از حدود یک هفته دیگر بارگزاری می شود که به این افراد در این زمینه راهنمایی می کند و اعلام می کند که شما هیچ مشکلی برای ورود و برگشت ندارید و اگر مشکلی پیش آمد وزارت خارجه مسئول است و ما این مسئله را تضمین می کنیم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала