ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دوربین هولوگرافیک با قدرت دید همه چیز + عکس

دوربین - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.11.2021
این دوربین یک دهه دیگر به طور تجاری عرضه خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبسایت"xnewsnet"، محققان دانشگاه نورث وسترن در اوان استون واقع در ایالت ایلینوی با کمک تکنیکی به نام "هولوگرافی با طول موج مصنوعی" (synthetic wavelength holography) دوربین مذکور را ساخته‌اند.
دوربین هولوگرافیک قدرتمند قادر به دیدن ورای هر چیزی از جمله گوشه‌ها، مه و حتی بدن انسان است. به گفته محققان، این دوربین یک دهه دیگر به طور تجاری عرضه می‌شود و می‌توان این فناوری را در خودروها، دوربین‌های مدار بسته و حتی اسکنرهای پزشکی استفاده کرد.
توسعه این دوربین مربوط به حوزه تحقیقاتی تازه ای به نام تصویربرداری غیر خطی میدان دید (NLoS) است که وضوح بسیار بالایی دارد. می‌توان از این تکنیک برای ثبت سریع تصاویری از مناطق وسیع استفاده کرد. همچنین روش مذکور دقت بسیار بالایی دارد که به یک دوربین مجهز به هوش مصنوعی کمک می‌کند ورای پوست و حتی کوچک‌ترین مویرگ‌ها را ببیند.
در این روش همزمان با منتشر شدن نور روی اشیای مخفی و انتشار دوباره آن به دوربین، یک الگوریتم سیگنال نورهای پراکنده را بازسازی می‌کند. این روش به دلیل دقت بالا قابلیت تصویربرداری از اشیایی که با سرعت حرکت می‌کنند مانند ضربان قلب در سینه یا خودروهای پرسرعت در گوشه خیابان را دارد.
همچنین می‌توان با کمک این روش سیستم‌های هشدار ناوبری برای خودروها و بازرسی‌های صنعتی در فضاهای بسته ایجاد کرد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала