هواپیماهای حامل شهروندان تخلیه شده از افغانستان وارد روسیه شدند

© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation / ورود به گالری تصاویرهواپیماهای حامل شهروندان تخلیه شده از افغانستان وارد روسیه شدند
هواپیماهای حامل  شهروندان تخلیه شده از افغانستان وارد روسیه شدند - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.11.2021
Telegram
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که هواپیماهای حامل اتباع روسیه، بلاروس، اوکراین، ارمنستان و افغانستان که از کابل تخلیه شده‌اند، در فرودگاه چکالوفسکی در نزدیکی مسکو به زمین نشستند.
به گزارش اسپوتنیک، در اطلاعیه وزارت دفاع روسیه آمده است: "هواپیماهای حمل و نقل نظامی وزارت دفاع روسیه که در امر تخلیه شهروندان از جمهوری افغانستان مشارکت داشتند، در فرودگاه چکالوفسکی استان مسکو فرود آمدند. این هواپیماها شهروندان فدراسیون روسیه، ارمنستان، بلاروس، اوکراین و افغانستان را از افغانستان به روسیه رساندند".
چالش های جدید در افغانستان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.11.2021
سخنان نماینده روسیه در سازمان ملل در مورد چالش های جدید در افغانستان
توضیح داده می شود که اکنون مسافران در حال گذراندن کنترل گمرکی و ضد اپیدمیک هستند.
این تخلیه توسط سرگئی شویگو وزیر دفاع و به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه سازماندهی شد. وزارت دفاع یک گروه هوایی متشکل از سه هواپیمای ترابری نظامی ایجاد کرد که 36 تن محموله بشردوستانه را برای مردم افغانستان به کابل رساند. در هر یک از هواپیماها تیم هایی از پزشکان نظامی با تجهیزات و داروهای لازم حضور داشتند.
پرواز قبلی هواپیماهای روسیه برای تخلیه شهروندان از افغانستان در 25 اوت - ده روز پس از ورود نیروهای مسلح طالبان (در روسیه گروه ترویستی و ممنوعه اعلام شده است) به کابل انجام شد. در ان زمان چهار فروند هواپیمای نیروی هوافضای روسیه پذیرای حدود 400 شهروند روسیه، بلاروس، تاجیکستان و ازبکستان بودند. هر چهار هواپیما هم در فرودگاه چکالوفسکی فرود آمده بودندند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала