ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید
گزارش و تحلیل

واکنش دستیار رئیس مجلس به تخریب‌ها علیه مصوبه ضد انحصار خودرو

© Photo / IRNAمحمد سعید احدیان دستیار سیاسی و رسانه‌ای رییس مجلس شورای اسلامی ایران
محمد سعید احدیان دستیار سیاسی و رسانه‌ای رییس مجلس شورای اسلامی ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.11.2021
دستیار سیاسی و رسانه‌ ای رئیس مجلس با بیان اینکه طبق آمار گمرک در چهار سال گذشته و در شرایط تحریمی به طور متوسط بیش از ۱۲۰ میلیون دلار خودرو و قطعات صادر شده است، چنین گفت:
انرژی و نیروی کار ارزان، دسترسی به منابع به خصوص فولاد، افزایش قیمت دلار در مقابل ریال، ظرفیت مازاد تولید قطعه از مهم‌ ترین دلایل جذابیت خرید قطعات از ایران است.
به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران محمد سعید احدیان دستیار سیاسی و رسانه‌ای رییس مجلس شورای اسلامی ایران به حواشی و تخریب‌ های مصوبه روز گذشته مجلس درباره واردات مدیریت شده خودرو، پاسخ داد.
محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.11.2021
قالیباف: با واردات خودرو انحصار از بین می‌ رود
احدیان در این یادداشتها به تخریب‌کنندگان مجلس نوشت:
چرا در برابر هر طرح مجلس که نفعی به مردم برساند بدون فوت وقت موضع مخالف می‌گیرید و از منافع ‎مافیای خودرو دفاع می‌کنید؟ به جای واکنش‌های ناگهانی و بدون تأمل به پشتوانه ‌های کارشناسی مصوبات توجه کنید تا متوجه شوید چرا نباید از انحصار در بازار خودرو دفاع کنید. در شرایط محدودیت‌های ارزی، یا باید چاره‌ای متناسب با شرایط اندیشید و یا باید بازار انحصاری خودرو را با ممنوعیت هرگونه واردات به حال خود رها کرد تا در نهایت مردم از انحصار تولید و قیمت گذاری بیشترین آسیب را ببینند.
‌وی با اشاره به اینکه طبق آمار گمرک در چهار سال گذشته و در شرایط تحریمی به طور متوسط بیش از ۱۲۰ میلیون دلار خودرو و قطعات صادر شده، گفت:
این نکته مهمی است که انحصارگران آن را از مردم پنهان می‌ کنند تا ایده صادرات را متوهمانه جلوه دهند. برخی به نحوی سخن می‌ گویند که صادرات قطعات، ایدۀ خلق الساعة مجلس است.
‌وی افزود:
انرژی و نیروی کار ارزان، دسترسی به منابع به خصوص فولاد، گران شدن قیمت دلار در مقابل ریال، ظرفیت مازاد تولید قطعه از مهم ‌ترین دلایل جذابیت خرید قطعات از ایران است.
‌احدیان ادامه داد:
با مصوبه مجلس و تعیین مشوق واردات در ازای صادرات، امکان افزایش قابل ملاحظه صادرات به بالاتر از ۱۲۰ میلیون دلار فعلی وجود خواهد داشت و علاوه بر عوامل ذکر شده، سود واردات خودرو نیز، واردکنندگان را به استفاده از ظرفیت‌های این مصوبه ترغیب خواهد کرد و تولید داخلی را نیز رونق خواهد بخشید.
‌‎دستیار سیاسی و رسانه ‌ای رئیس مجلس در پایان تصریح کرد: وقتی ما امروز و بدون مشوق های جذاب توانسته ایم، ۱۲۰ میلیون دلار صادرات داشته باشیم اگر دلالان و ‎مافیای خودرو و حامیان مجازی آنها دست از تخریب بردارند، بی شک می‌توانیم صادرات را افزایش دهیم، انحصار بازار و قیمت های داخلی را بشکنیم و در راستای تأمین منافع مردم عمل کنیم.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала