ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رایزنی ترکیه و آمریکا برای جنگنده های اف-۱۶ و اف-۳۵

© Photo / U.S. Air Force/Staff Sgt. Danny Whitlockجنگنده اف 35 پرتابگر موشکی در واقع روسی را "منهدم" کرد + ویدئو
جنگنده اف 35  پرتابگر موشکی در واقع روسی را منهدم  کرد + ویدئو  - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.11.2021
وزیر دفاع ترکیه اظهار داشت: ترکیه و آمریکا گفتگوهای جداگانه‌ای را برای درباره جنگنده‌های اف-۱۶ و اف-۳۵ داشته‌ اند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آناتولی، حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه روز سه شنبه ضمن دفاع از بودجه دفاعی برای ۲۰۲۲ گفت: هیئتی از وزارتخانه اکنون در آمریکاست تا به بررسی تمامی مسائل مرتبط با جنگنده‌های اف-۱۶ و اف-۳۵ با همتایان آمریکایی بپردازد. هدف از این گفت‌وگوها اعلام درخواست‌های ترکیه برای تقویت نیروی هوایی به واسطه خرید جنگنده‌های اف-۱۶ جدید است.
ترکیه از آغاز روند خرید هواپیماهای اف 16 از آمریکا خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.10.2021
ترکیه از آغاز روند خرید هواپیماهای اف 16 از آمریکا خبر داد
وی با اشاره به این مساله که ترکیه به واسطه استقرار سیستم‌های دفاع موشکی روسی اس-۴۰۰ از برنامه اف-۱۶ آمریکا کنار گذاشته شد، افزود: پس از استقرار این سامانه‌های دفاع موشکی، هیئت‌های ترکیه و آمریکا ۲۷ اکتبر سال جاری میلادی در آنکارا دیدار داشتند. دیدگاه‌ها و درخواست‌های ما برای برگشت پول‌های خرید اف-۳۵ است.
ترکیه می‌گوید ۱.۴ میلیارد دلار برای پنج فروند اف-۳۵ داده و از آمریکا می‌خواهد تا این پول را پس از آنکه از این برنامه کنار گذاشته شد، برگرداند. این گفت‌وگوها فنی هستند و قرار است با حضور مشاوران، وکلا و کارشناسان برگزار شوند.
آکار همچنین گفت: توافق شد که این هیئت‌ها بار دیگر اوایل ۲۰۲۲ در آمریکا دیدار کنند و به بررسی درباره مسائل مالی بپردازند. به عبارت دیگر، دو کشور درباره درخواست اخیر آنکارا برای خرید ۴۰ فروند اف-۱۶ و ۸۰ کیت مدرن شده برای یگان موجود نیروی هوایی ترکیه نیز در حال گفت‌وگو هستند.
وزیر دفاع ترکیه همچنین با بیان اینکه این کشور درخواست رسمی خود را ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۱ مطرح کرده، گفت: فکر می‌کنیم که آمریکا رویکرد مثبتی به این مساله دارد؛ اما ما از روندی که باید مورد تایید کنگره آمریکا قرار گیرد، پیروی می‌کنیم. اگر رویکرد آمریکا در این باره منفی باشد، ترکیه به سایر گزینه‌ها برای تامین امنیت خود در مقابل تهدیدها می‌پردازد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала