ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کنفدراسیون فوتبال آسیا اتهام اردنی‌ها در خصوص جنسیت یکی از بازیکنان ایران را رد کرد

CC BY 4.0 / IRNA / تیم ملی فوتبال زنان ایران
 تیم ملی فوتبال زنان ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.11.2021
زهره خدادی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران جنسیت زن دارد و شکایت اردنی‌ها رد است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فارس»، فدراسیون فوتبال اردن از کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) خواست تحقیقاتی را آغاز و جنسیت یکی از بازیکنان ایرانی را مشخص کند.
در نامه آمده است که تیم ایران در انجام این اقدامات با حضور مردان به عنوان بازیکنان زن در تیم بانوان و استفاده از دوپینگ، سوابقی دارد.
در حالی که روز گذشته، فدراسیون اردن با ارسال نامه‌ای خواستار بررسی جنسیت یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان ایران حاضر در رقابت های دور مقدماتی جام ملت های آسیا شده بود، کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که این ادعا راه به جایی نمی‌برد.
ظاهراً اردنی‌ها خواستار بررسی جنسیت زهره کودایی، گلر ملی پوش باشگاه ذوب آهن، شده بودند که در دیدار پایانی و در ضربات پنالتی دو ضربه اردنی‌ها را مهار کرد و شخصاً روز تلخی برای میزبان رقم زد.
​علی بن الحسین رئیس فدراسیون فوتبال اردن در توئیتی نامه ارسال شده به AFC  را منتشر کرد که در آن آمده است: «کنفدراسیون فوتبال آسیا باید بررسی کند و در صورت شک و شبهه اقدامات لازم را انجام دهد.
​با توجه به شواهد ارائه شده توسط AFC و با توجه به اهمیت این رقابت‌ها، از AFC درخواست می‌کنیم تا تحقیقات شفاف و روشنی را توسط هیاتی متشکل از کارشناسان مستقل پزشکی برای بررسی صلاحیت بازیکن مورد نظر و سایر اعضای تیم آغاز کند، به خصوص اینکه تیم فوتبال بانوان ایران سابقه مسائل جنسیتی و دوپینگ را دارد.
ما امیدواریم که شما روند قانونی را برای حفظ یکپارچگی بازی در آسیا دنبال کنید. مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما در مورد نتیجه این تحقیقات هستیم».
تیم ملی فوتبال بانوان ایران در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا در ضربات پنالتی موفق به صعود شد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала