ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دو زلزله نسبتا شدید در بندر عباس رخ داد

CC BY-SA 4.0 / Tasnim News Agency / دو زلزله نسبتا شدید در بندر عباس رخ داد
دو زلزله نسبتا شدید در بندر عباس رخ داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.11.2021
زمین لرزه‌ای به بزرگی 6 در شمال بندر عباس رخ داد و یک دقیقه بعد از آن نیز زلزله دیگری به بزرگی 6.5 در این منطقه به ثبت رسید.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، در ساعت 15 و 36 دقیقه امروز یکشنبه 23 آبان زمین لرزه‌ای به بزرگای 6 در شمال بندر عباس رخ داد و یک دقیقه بعد یعنی در ساعت 13 و 38 دقیقه زلزله دیگری با بزرگای 6.5 در این منطقه به ثبت رسید.
علی بیت الهی، مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به زلزله امروز شمال بندر عباس، گفت: در 47 کیلومتری شمال بندر عباس زلزله‌ای به بزرگای 6.5 رخ داده است که بر اساس گزارش‌هایی که دریافت کردم این زمینلرزه در کرمان نیز احساس شده است.
زلزله استان بوشهر را لرزاند - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.11.2021
زلزله استان بوشهر را لرزاند
وی زمان این رخداد لرزه‌ای را در ساعت 15 و 28 دقیقه و 48 ثانیه امروز یکشنبه 23 آبان ماه  عنوان کرد و یادآور شد: هنوز اطلاعاتی از میزان خسارات این زلزله به دست ما نرسیده است، ولی اگر این زلزله در نزدیکی مراکز جمعیتی رخ داده باشد، با توجه به بافت مسکونی این مناطق که سازه‌های خشت و گلی و بنایی هستند، قطعا مخرب است.
بیت اللهی، به گسل‌های این منطقه اشاره کرد و افزود: در رابطه با گسل‌های مسبب این زلزله، احتمال داده می شود که منتهی الیه گسل‌های زاگرس است که در بالای تنگه هرمز واقع شده است، ولی نیاز به بررسی بیشتر دارد.
مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه بندرعباس یک منطقه لرزه خیز است، گفت: به ویژه در شمال بندر عباس در جایی که جهت ساز و کار تکتونیکی تغییر می کند، بسیار لرزه خیز است. در این منطقه یک گره تکنونیکی واقع شده و زمینلرزه‌های زیادی در این منطقه ایجاد شده و از آن به عنوان یک زون لرزه ای یاد می شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала