دستور رئیس جمهور ایران برای احیای زاینده رود

CC BY 4.0 / IRNA / دستور رئیس جمهور ایران برای احیای زاینده رود
دستور رئیس جمهور ایران برای احیای زاینده رود - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.11.2021
Telegram
رئیس جمهور ایران به رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برای مطالعات علمی در زمینه احیای زاینده رود ماموریت داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری ایران، در پی ماموریت سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به مرکز بررسی‌های استراتژیک، که در جمع نمایندگان استان‌های سمنان، قم و اصفهان گفته بودند: به رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری مأموریت دادم مطالعات علمی در زمینه احیای زاینده رود را آغاز کنند. کمیته و کارگروه فعالی برای رسیدگی به این مسأله تشکیل خواهد شد تا احیای زاینده‌رود و رفع مشکل مربوط به آن مثل فرونشست زمین در مناطق مرکزی کشور به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و یک طرح علمی و عملیاتی برای رفع آن تهیه شود.
انتقال آب دریای خزر برای حل بحران منطقه ای آب در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.01.2019
گزارش و تحلیل
انتقال آب دریای خزر برای حل بحران منطقه ای آب در ایران
محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این اولین ماموریت ویژه رییس جمهور محترم به مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری است و بنا داریم با کمک تمامی صاحبنظران و اساتید دانشگاهی و مراکز علمی کشور به صورت علمی و عملیاتی به این موضوع بپردازیم.
خیاطیان در ادامه می‌نویسد: مناطق مختلف کشور از چالش آب رنج می‌برند و رفع این چالش در کشور یکی از اولویت‌های اساسی دولت سیزدهم است.
 وی می‌افزاید: مردمان شریف و نجیب استان‌های اصفهان، قم، سمنان و یزد در طول سال‌های گذشته، رنج‌های فراوانی را در پی بی‌آبی و خشکسالی کشیده‌اند.
رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک در انتها می‌نویسد: ما از مطالعات پیشین و ظرفیت نخبگان استفاده خواهیم کرد تا راه‌حل‌های مناسبی برای برون رفت از این مشکلات فراهم کنیم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала