ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رایزنی نماینده آمریکا در امور ایران با شرکای واشنگتن

© Photo / IRNAرابرت مالی دیدار نماینده ویژه آمریکا در امور ایران
رابرت مالی دیدار نماینده ویژه آمریکا در امور ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.11.2021
رسانه: رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران قرار است از روز 11 نوامبر در رأس هیاتی دور تازه ای از سفرهای منطقه ای را آغاز کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تایمز اسرائیل»، رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران قرار است از روز 11 نوامبر (پنجشنبه) در رأس هیاتی دور تازه ای از سفرهای منطقه ای را آغاز کند.
نماینده آمریکا قرار است نماینده خود در امور ایران را راهی منطقه کند تا در آستانه آغاز مذاکرات وین، با شرکای واشنگتن رایزنی هایی انجام دهد. وی به امارات متحده عربی، اسرائیل، عربستان سعودی و بحرین سفر خواهد کرد. سفر وی به منطقه تا ۲۰ نوامبر ادامه خواهد داشت.
عضو کمیسیون امنیت ملی ایران: برجام اولویت اول ما نیست - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.11.2021
عضو کمیسیون امنیت ملی ایران: برجام اولویت اول ما نیست
شایان ذکر است که توافق هسته‌ای ایران و قدرت های بزرگ جهان که به آن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هم گفته می‌شود، سال 2015 میان ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 متشکل از آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان منعقد شد. برپایه این توافق، در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور لغو یا تعلیق شد.
هشتم ماه مه سال 2018 ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد و به دنبال آن تحریم های واشنگتن علیه ایران احیا و تشدید شدند.  آمریکا تلاش می کند دیگر کشورها نیز ایران را تحریم کنند.
از ماه آوریل، مذاکراتی در وین بین ایران و اعضای گروه «پنج» (روسیه، بریتانیا، آلمان، چین و فرانسه) در مورد احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در مورد برنامه هسته ای ایران در جریان است.
طرفین در مورد لغو تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، انجام تعهدات خود در حوزه هسته ای و بازگشت ایالات متحده به برجام بحث می کنند. نمایندگان کشورهای طرف قرارداد نیز بدون مشارکت ایران رایزنی های جداگانه ای با فرستادگان آمریکایی انجام می دهند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала