ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عضو کمیسیون امنیت ملی ایران: برجام اولویت اول ما نیست

© AFP 2021 / JOE KLAMARعضو کمیسیون امنیت ملی ایران: برجام اولویت اول ما نیست
عضو کمیسیون امنیت ملی ایران: برجام اولویت اول ما نیست - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.11.2021
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، اذعان کرد: ایران دیگر همه ظرفیت‌ های خود را معطل نتیجه مذاکرات نمی‌ کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، در واکنش به ادعای برخی از جمهوری خواهان کنگره آمریکا مبنی بر اینکه اگر در انتخابات میان‌دوره‌ای سال آینده، کنترل کنگره را در دست گیرند، به توافق احتمالی دولت آمریکا با ایران پایبند نخواهند بود، اظهار داشت: یکی از منش‌ های غلط آمریکایی‌ ها، عدم پایبندی به تعهداتشان است و در برجام هم دیدیم که مقامات این کشور به تعهدات برجامی آمریکا پایبند نبودند.
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.11.2021
پرایس: آمریکا به دنبال تعامل سازنده در وین است
وی بیان کرد: آمریکایی‌ ها با این رفتارهای خود باعث شده‌اند که دیوار بی‌ اعتمادی به آنان روز به روز بلندتر شود. بر همین مبنا باید از طرف غربی به ویژه آمریکا در مذاکرات آینده تضمین‌ های لازم گرفته شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران تصریح کرد: شرط ما برای بازگشت آمریکا به برجام این است که آنان تضامین لازم را دهند و به تعهدات خود پایبند باشند. همانطور که ما برجام را پذیرفتیم و به تعهدات خود عمل کردیم، آمریکایی‌ها هم باید اینگونه باشند، باید به تعهدات خود عمل کنند و تضمین دهند که دیگر تعهدات خود را زیر پا نمی‌ گذارند.
مالکی ادامه داد: مذاکرات باید برای ما نتیجه عملی و ملموس داشته باشد. ما مذاکره را برای مذاکره نمی‌خواهیم بلکه مذاکره را برای نتیجه می‌ خواهیم و بارها این مسئله از سوی مقامات ایران به طرف غربی گفته شده است.
وی با بیان اینکه ما به برجام به عنوان یک پروژه مهم نگاه می‌کنیم اما برجام اولویت اول ایران نیست، گفت: قطعاً جمهوری اسلامی ایران دیگر تمام دارایی‌ های خودش را مانند دوران روحانی در سبد فرجام نخواهد گذاشت.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه غربی‌ها به دنبال مذاکرات فرسایشی بودند، متذکر شد: در دولت روحانی همه ظرفیت‌ های کشور معطل نتیجه مذاکرات بود اما رویکرد دولت سیزدهم اینگونه نیست و اجازه نمی‌دهیم مذاکرات فرسایشی شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала