ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هشدار پکن درباره هرگونه تماس رسمی با تایوان

CC BY-SA 4.0 / Supreme Dragon / Flags of the Cross-Strait entities (cropped photo)هشدار پکن درباره هرگونه تماس رسمی با تایوان
هشدار پکن درباره هرگونه تماس رسمی با تایوان - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.11.2021
ورود شماری از نمایندگان کنگره آمریکا با هواپیمای نظامی به تایوان، خشم دولت چین را در پی داشت.
به گزارش اسپوتنیک، ژو فنگ لیان سخنگوی دفتر امور تایوان در شورای دولتی چین، هشدار داد که پکن شدیداً مخالف هرگونه تماس رسمی و نظامی میان تایپه و واشنگتن است و از آمریکا می خواهد که به اصل چین واحد احترام بگذارد.
شی جین پینگ رئیس جمهور چین و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.11.2021
رئیس جمهور چین: آماده همکاری با آمریکا هستیم
این اظهارات واکنشی است به گزارش خبرگزاری رسمی تایوان که از فرود هواپیمای حامل شماری از نمایندگان کنگره آمریکا در این جزیره خبر داد.
ژو فنگ لیان همچنین از آمریکا خواست از ارسال سیگنال های اشتباه به جدایی طلبان تایوان پرهیز کند چرا که ادامه رویکرد واشنگتن بیش از پیش صلح و ثبات تنگه تایوان را به مخاطره می اندازد.
همزمان، ارتش چین از برگزاری رزمایش آمادگی جنگی در محدوده تنگه تایوان خبر داد حال آنکه وزارت دفاع چین هم سفر دولتمردان کنگره آمریکا به تایپه را که با استفاده از یک هواپیمای نظامی انجام گرفت؛ محکوم کرد.
وزارت دفاع تایوان هم ورود ۶ فروند هواپیمای نظامی چین به بخش جنوبی حریم هوایی این جزیره را تائید کرد که ۴ مورد آنها از نوع جنگنده های جِی-۱۶ بوده اند.
هفته پیش نیز، هیئتی از پارلمان اروپا سفری سه روزه به تایوان داشت. این سفر پس از آن انجام شد که جوزف وو وزیر امور خارجه تایوان، ماه میلادی گذشته سفری به اروپا انجام داد که خشم پکن را برانگیخت و به کشورهای میزبان نسبت به تضعیف روابط دوجانبه با پکن هشدار داد.
پیشتر هم وزارت خارجه چین در بیانیه ای به لیتوانی و مقام‌ های رسمی اتحادیه اروپا هشدار داده بود تا پیوندهایشان با پکن را بر سر موضوع تایوان و افتتاح سفارت کشورهای حوزه بالتیک در تایپه، سست نکنند.
مراکز دیپلماتیک تایوان در دیگر کشورهای اروپایی و آمریکا معمولا برای خودداری از تحریک چین، نمایندگی تایپه (چین تایپه) خوانده می‌ شوند. در صورت استفاده از نام جزیره تایوان بیم آن می‌ رود که جمهوری خلق چین واکنش تند متقابلی را نشان دهد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала