ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جزئیات جدید از مبلغ آورده برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در ایران

© Sputnik / Arina Topolevaجزئیات جدید از مبلغ آورده برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در ایران
جزئیات جدید از مبلغ آورده برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.11.2021
محمودزاده: در طرح نهضت ملی مسکن، سود وام برای 3 دهک‌ اول 5درصد است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ایران با اشاره به برنامه ساخت 4میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن (قانون جهش تولید مسکن) اظهار کرد: بانک‌های عامل وام 250 تا 450 میلیون تومانی قانون جهش تولید مسکن را که مصوبه شورای پول و اعتبار را دارد بر اساس سود شورای مذکور که 18 درصد است، تقسیط می‌کنند. اما مابه‌التفاوت این سود توسط صندوق ملی مسکن پرداخت می‌شود.
وی در پاسخ به این پرسش که مابه‌التفاوت چه‌میزانی است، ابراز کرد: این مابه‌التفاوت برای گروه‌های مختلف، متفاوت است. طی هفته آینده در رابطه با جدول مابه‌التفاوت سود تسهیلات قانون جهش تولید مسکن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ایران با اعلام این‌که سود این تسهیلات برای دهک‌های یک تا 3 بالغ بر 5 درصد است، گفت: برای دهک‌های درآمدی دیگر بر اساس توان پرداخت و توان مالی تنظیم شده است.
جزئیات تغییرات اساسی در بودجه 1401 ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.11.2021
جزئیات تغییرات اساسی در بودجه 1401 ایران
محمودزاده تصریح کرد: آورده اولیه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن برای دهک‌های اول تا سوم درآمدی 20 میلیون تومان پیش‌بینی شده است و برای سایر دهک‌ها هم مانند قبل این آورده 40 میلیون تومان است. این پول برای ثبت‌نام اولیه است و مابه‌التفاوت بین تسهیلات و قیمت تمام‌شده طی 5 مرحله که در قرارداد می‌آید از متقاضیان دریافت می‌شود.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ایران با تأکید بر این‌که "تلاش کرده‌ایم تسهیلات را افزایش دهیم تا متقاضیان آورده کمتری پرداخت کنند"، یادآور شد: علاوه بر اخذ مصوبه شورای پول و اعتبار برای تسهیلات قانون جهش تولید مسکن، روی حوزه مصالح ساختمانی فعالیت‌های ویژه‌ای در حال انجام است که قیمت نهاده‌های ساختمانی پروژه‌ها را با قیمت مناسب و شرایط بهتری تأمین کنیم، به این ترتیب قیمت تمام‌شده واحدهای مذکور ارزان‌تر می‌شود.
وی با اشاره به این‌که برخی موارد قانونی نیز باعث کاهش قیمت خواهد شد، گفت: به‌عنوان مثال میزان مالیات به‌ازای هر واحد مسکونی یک‌میلیون تومان و شامل مالیات تمام مراحل ساخت‌وساز است. در صدور پروانه ساختمانی،‌ خدمات فنی، مهندسی و... تخفیفاتی برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала