ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چه مقدار آنتی بادی برای مقابله با گزینه های کووید-19لازم است؟

© REUTERS / Phil Nobleکرونا ویروس
کرونا ویروس  - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.11.2021
متخصص روسیه: تعداد واحدهای آنتی بادی برای «آلفا کووید»، باید نزدیک به دوبرابر گذشته باشد.
به گزارش اسپوتنیک، یوگنی تیماکوف، متخصص بیماری های عفونی روسیه اعلام کرد که اگر برای گزینه‌های قبلی ویروس کرونا وجود 150 واحد آنتی بادی BAU کافی بود، اکنون برای مقابله با گزینه «آلفا کووید» این تعداد یک و نیم برابر بیشتر باید باشد.
به گفته وی، «دلتا ویروس» بدترین نوع است که برای مقابله با آن نیاز به 300 واحد آنتی بادی BAU است. این تعداد مانع از ابتلا به کرونا به شکل سخت آن خواهد شد.
گفتنی است، الکساندر گینتسبورگ رئیس مرکز « گامالیا» روسیه گفته بود که اگر آنتی بادی زیر این سطح است، باید واکسن « اسپوتنیک لایت» تزریق شود.
واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد.  تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.
واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.
هم اکنون واکسن « اسپوتنیک وی» در حدود بیش از 64 کشور جهان با جمعیت کل بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی این دارو 91,6 درصد بر اساس داده‌های « The Lancet » یکی از معتبرترین مجلات پزشکی جهان اعلام شده است. دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала