ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تعرفه‌ خدمات اپراتورهای ثابت و سیار ایران چطور تعیین خواهد شد؟

© Fotolia / Georgejmclittleاینترنت موبایل
اینترنت موبایل   - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.11.2021
مجلس: هرگونه تغییر در تعرفه‌ سرویس‌های پهن‌باند ثابت و سیار باید در دولت بررسی شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، محمدرضا میرتاج‌الدینی، نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در رابطه با تعرفه‌ خدمات اپراتورهای ثابت و سیار کشور، اظهار داشت که هرگونه تغییر در تعرفه‌ سرویس‌های پهن‌باند ثابت و سیار باید در دولت بررسی شده و در نهایت پیشنهاد دولت به مجلس ارجاع شود و نمایندگان در خصوص تصویب آن تصمیم‌گیری کنند.
وی در ادامه افزود: «فعالان صنعت ICT دغدغه‌ها و چالش‌های خود را بیان کردند و قرار شد موضوعات مطرح شده پس از بررسی تخصصی در قالب طرح‌هایی در سامانه قانون‌گذاری مجلس بارگذاری شود و اجرای چنین برنامه‌ای زمینه‌ساز حمایت از شاغلان صنعت فناوری اطلاعات است.
شبکه ارتباط ثابت کشور روی عدد ۱۰ میلیون نفر ثابت مانده و حتی با کاهش مشترک مواجه شده است. باید بررسی شود که به چه علت چنین اتفاقی رخ داده و در سوی دیگر شبکه موبایل از ۴۰ به ۸۰ میلیون مشترک ارتقا یافته است».
حفظ ارزش پول ملی ایران در بودجه ۱۴۰۱ - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.10.2021
حفظ ارزش پول ملی ایران در بودجه ۱۴۰۱
سهیل یحیی زاده، رییس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت:« حمایت از توسعه شبکه ثابت در بخش فیبر خانگی، در دستورکار فراکسیون راهبردی مجلس قرار گرفته است. متاسفانه در حال حاضر عموم کاربران از کیفیت اینترنت راضی نیستند و حمایت از توسعه شبکه ثابت در بخش فیبر خانگی در دستورکار فراکسیون راهبردی مجلس قرار گرفته و نیازمند توجه ویژه از سوی مجلس، دولت و ارگان های مرتبط است.
در حال حاضر بیشتر بار ترافیکی کشور روی شبکه موبایل قرار گرفته است و در زمان پیک کرونا، مصرف مردم بیش از پیش افزایش یافت و موجب شد پهنای باند مصرفی توسعه یابد و این مسئله اشباع شبکه را رقم زد چرا که بار حداکثری روی شبکه موبایل بود و شبکه ثابت نتوانست بخشی از بار ترافیکی را مدیریت کرده و به خود اختصاص دهد.
متاسفانه زیرساخت های لازم در داخل کشور وجود ندارد و صرفا ١٥٠ هزار پورت FTTH (فیبر منزل) از مجموع مشترکان مدنظر قرار گرفته که رقم فاجعه باری است و قابل مقایسه با کشورهای توسعه یافته نیست. نزدیک به ٩ میلیون مشترک خطوط ثابت از ADSL استفاده می کنند. متاسفانه ADSL نیاز مردم را بر اساس رشد پهنای باند برآورده نمی کند.
قرار بود تا سال ١٤٠٠، تعداد ٢٠ میلیون مشترک خانگی از مبادی FTTH (فیبر منزل) و VDSL (مبتنی بر زیرساخت فیبر) استفاده کنند، اظهار کرد: شبکه موبایل در دنیا گران قیمت و بحث تحریم و سایر موارد موجب شده است تا هزینه نگهداری و توسعه آن ها در ایران به مراتب بیشتر از گذشته شود و در صورت عدم تغییر رویه فعلی، نهایتا به استهلاک شبکه سلولار موبایل منجر می شود.
متاسفانه مشکلات بخش شبکه ثابت کشور فراسازمانی و چندین سال است که همکاری لازم و سرمایه گذاری مشترکی از سوی آن ها صورت نگرفته است و ضرورت دارد که دولت جدید بر خلاف سیاست های گذشته در دولت های قبلی، تمرکز خود را در حوزه شبکه ثابت افزایش دهد».
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала