ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

امیرعبداللهیان: آمریکا مقصر اصلی وضع موجود است

CC BY 4.0 / IRNA / حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.11.2021
حسین امیرعبداللهیان و هایکو ماس وزرای خارجه ایران و آلمان در گفتگوی تلفنی شامگاه دوشنبه درخصوص آخرین وضعیت روابط دوجانبه، گفتگوهای وین و همچنین تحولات منطقه با یکدیگر گفتگو کردند.
به گزارش اسپوتنیک، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان، در این تماس ضمن احوال پرسی از وزیر امور خارجه برای ایشان بهبودی کامل آرزو کرد.
تهران - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.11.2021
عبدالملکی: اقتصاد کشور کماکان با قله‌های پیشرفت فاصله دارد
وزیر امور خارجه ایران در این گفتگو ضمن اشاره به سابقه همکاری های خوب دو کشور در عرصه های مختلف بر ضرورت توسعه آنها تاکید کرد. 
هایکو ماس نیز با اشاره به علاقمندی شرکت های آلمانی برای همکاری با ایران اظهار امیدواری کرد که این نوع همکاری‌ ها با رفع مشکلات تقویت شوند.  
طرفین اهمیت همکاری در حوزه های صنعتی، انرژی های تجدید پذیر، نیروگاهی، کشاورزی، پزشکی، علم و فناوری و محیط زیست را مورد برسی و تاکید قرار دادند.
وزیر امور خارجه ایران در موضوع گفتگوهای پیش رو در وین یاد آور شد، آمریکا مقصر اصلی وضع موجود است. همچنین خروج آمریکا و بدعهدی سه کشور اروپایی بی اعتمادی را به شکل فزاینده ای افزایش داده است. لذا لغو کامل تحریم ها یک ضرورت است. وی همچنین ضرورت اجتناب طرف های اروپایی از صدور بیانیه ها و اظهارات تنش آفرین را یادآور شد.
امیرعبداللهیان گفت: در مسیر مذاکرات و رسانه ای استفاده از زبان زور و تهدید کمک کننده نیست و جمهوری اسلامی ایران خود را تسلیم فضاسازی های واهی نخواهد کرد. هرگونه اظهار نظر غیر دقیق و مغایر با واقعیات می تواند تلاش های در حال انجام را به خطر اندازد.
وزیر خارجه آلمان با اشاره به اینکه آلمان بی اعتمادی ایران را درک می کند، تصریح کرد کشورش برای بازگرداندن آمریکا به برجام و همچنین به نتیجه رسیدن گفتگوها تلاش خود را انجام خواهد داد.  
در این گفتگو که در فضایی صمیمانه صورت گرفت درباره مسائل منطقه ای نیز رایزنی و تبادل نظر شد.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала