ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چه کسانی آنتی بادی بیشتری نسبت به ویروس کرونا دارند؟

© Sputnik / Vladimir Pesnya  / ورود به گالری تصاویرچه کسانی آنتی بادی بیشتری نسبت به ویروس کرونا دارند؟
چه کسانی آنتی بادی بیشتری نسبت به ویروس کرونا دارند؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.11.2021
دانشمندان کانادایی دریافته اند که بسیاری از افراد مسن که در ابتدای همه گیری مبتلا به کووید 19 شده اند، برخلاف جوانان همچنان مصونیت خود را حفظ می کنند که به خوبی در برابر سویه دلتا محافظت می کند.
به گزارش اسپوتنیک، نتایج تحقیقات در مجله Scientific Reports منتشر شده، نشان می دهد همچنین افراد واکسینه شده سطوح بالاتری از آنتی بادی ها نسبت به افرادی که بهبود یافته اند، دارند. افرادی که بیمار شده و سپس واکسینه شده اند در مقایسه با واکسینه شده ها آنتی بادی بیشتری دارند.
تحقیقات سطح آنتی بادی در افراد واکسینه شده و کسانی که به نوع متوسط یا سخت کووید 19 مبتلا شده اند را ارزیابی کرد. دانشمندان از دانشگاه مونرئال سطح ایمنی را در سه گروه از افراد مقایسه کردند: کسانی که به نوع سبک یا بدون علائم ویروس کرونا مبتلا شده اند، کسانی که واکسینه شده و کسانی که نوع سبک بیماری را گرفته و بعدا واکسینه شده اند.
تحقیقات در سال 2020 آغاز شده و تا ظهور نوع بتا و گاما و دلتا ادامه داشت. نتایج نشان می دهد، کسانی که واکسن فایزر یا  آسترازنکا تزریق کرده اند سطح آنتی بادی شان به نسبت بالاتر از کسانی است که افراد مبتلا است.
محققان خاطر نشان کردند، افرادی که به کووید 19 سبک مبتلا شده اند پس از واکسیناسیون سطح آنتی بادی شان دوبرابر می شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала