ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید
گزارش و تحلیل

نشست مشترک دکتر قالیباف با هیات امنای قرارگاه فرهنگی شهید سلیمانی

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / قالیباف رئیس مجلس یازدهم شد
قالیباف رئیس مجلس یازدهم شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.11.2021
حاج قاسم برای انقلاب هم خون داد هم خون دل خورد/ عقل و عدل، دو عنصر موثر در تصمیم گیری های شهید سلیمانی بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان باید منش و مکتب شهید سلیمانی را سرلوحه کار خود قرار دهند، گفت: فکر و روح شهید سلیمانی برای مردم و انقلاب می تپید.
به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران ، دکتر محمدباقر قالیباف ظهر امروز (دوشنبه 17  آبان) در نشست مشترک با هیات امنای قرارگاه فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: مکتب شهید سلیمانی برخاسته از مکتب امام (ره) است، لذا باید در همه امور سرلوحه باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که بنده از دوران جنگ تا زمان شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی با وی ارتباط نزدیک دوستی و همکاری داشتم  اظهارکرد: یکی از نکاتی که مسئولان باید نسبت به منش آن شهید بزرگوار مدنظر داشته باشند، نحوه حکمرانی، فرماندهی و مدیریت وی برای حل مشکلات و مسائل است.
وی افزود: استراحت و کار کردن حاج قاسم وقت و زمان نداشت و امروز کمتر کسی را می توان اینطور دید که وقت، فکر و روحش برای مردم و انقلاب بتپد. این موضوع در حالی است که این روزها همه ما مشغله های مختلف شخصی داریم و اگر احیانا فرصتی پیش بیاید به مردم هم فکر می کنیم، ولی حاج قاسم اینطور نبود و در امور مختلف برای حل مشکلات وارد می شد تا کارهای مردم را پیگیری کند.
 قالیباف با تاکید بر این که حاج قاسم برای انقلاب هم خون داد و هم خون دل خورد گفت: او از حق خود می گذشت تا کار مردم حل شود، وی 40 سال مجاهدت کرد که نشان دهنده روش مدیریتی و کاری آن شهید بزرگوار است و به ندرت می توان فردی را دید که زندگی اش اینطور باشد.
رئیس قوه مقننه کشور جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: 10 سال قبل که حاج قاسم فرمانده نیروی قدس بود، در کرمان و حتی لشگر ثارالله نیز مظلومیتش مشاهده می شد، اما این موضوع در روحیه، کار و تلاشش اثری نگذاشت، زیرا برای مردم فداکاری می کرد و برکت آن را هم می دید.
غریب آبادی: عاملان ترور سردار سلیمانی سریعتر محاکمه شوند - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.10.2021
غریب آبادی: عاملان ترور سردار سلیمانی سریعتر محاکمه شوند
وی ادامه داد: حاج قاسم توجهی به مسائل سیاسی و حزبی نمی کرد و در تصمیم گیری هایش عقل و عدل دو عنصر موثر بود؛ بر این اساس نگاه نمی کرد که چه کسی حرفی را می زند، بلکه اگر آن حرف را مطابق عقل و عدل می یافت، آن را اجرا می کرد و پای آن می ایستاد و این ویژگی مکتب و فرهنگ حاج قاسم است.
قالیباف گفت: حاج قاسم در جنگ آدم سختی بود اما در مقابل مردم خصوصاً خانواده و فرزندان شهدا با تمام وجود فردی تسلیم بود و گذشت ، محبت و احساسات خود را نشان می داد.
وی با بیان این که رابطه حاج قاسم با مردم تنظیم شده بود، چون رابطه اش را با خدا تنظیم کرده بود تصریح کرد: وقتی بناست کسی در اوج عمر خودش، در اوج اخلاص و تلاش، کار کند، خدا هم در اوج منزلت و عزت او را به نزد خود می برد.
رئیس قوه مقننه کشورمان در ادامه اظهار کرد: گاهی آنقدر فشار بر روی حاج قاسم می آمد که می گفت ار گلوله یک قاچاقچی به من بخورد یا یک ماشین به من بزند قانع هستم؛ اما عزت و اخلاص او سبب شد که به دستور شقی ترین آدم به شهادت برسد و شهادتش هم به گونه ای باشد که هر آنچه از چگونگی شهادت اصحاب امام حسین در کربلا شنیده ایم مصداقش را در حاج قاسم می بینیم؛ در حقیقت وی هر چه داشت به بهترین شکل فدا کرد و خداوند نیز به او عزت داد.
قالیباف با بیان این که حاج قاسم تسلیم اسلام سیاسی امام (ره) و عقل و عدل بود تاکید کرد: انسان باید اول شهید باشد تا شهید شود، بنابراین با چنین روحیه، فرهنگ و منشی باید امور مختلف را دنبال کنیم و پیش ببریم و طوری تلاش کنیم که ان شاء الله هر کدام یک حاج قاسم باشیم.
گفتنی است در این نشست وزیر صمت و مدیران ارشد بنگاه های اقتصادی کرمان نیز حضور داشتند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала