حکم اعدام برای زن و مرد متاهلی که رابطه پنهانی داشتند +عکس

Telegram
دادگاه عالی ایران حکم اعدام برای یک زن و یک مرد متاهل به دلیل رابطه‌ی پنهانی و به جرم زنای محصنه تایید کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، انتشار خبر اعدام زن و مرد متاهلی که در پی رابطه پنهانی در سال گذشته به دنبال شکایت زن جوانی بازداشت شده بودند و قضات دادگاه با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده هر دو نفر، متهم را به خاطر زنای محصنه به مرگ محکوم کردند بازتاب فراوانی در فضای مجازی به همراه داشته است.
شکایت از این زن و مرد ازسوی همسر مرد اتفاق افتاد و او فیلم‌هایی در اختیار ماموران قرار داد که نشان می‌داد شوهرش با زنی غریبه رابطه دارد. رسیدگی به این پرونده از بیست و چهارم دی سال گذشته به دنبال شکایت زن جوانی به نام مریم آغاز شد. این زن که به پلیس آگاهی رفته بود، از شوهرش به نام میثم و زن جوانی به نام ساره که با او رابطه پنهانی داشت، شکایت کرد و گفت: «مدتی بود به رابطه همسرم و یک زن جوان مشکوک شده بودم تا اینکه مدارکی به دست آوردم که رابطه کثیف آنها برایم ثابت شد.»
این زن فیلم‌هایی را از شوهرش و زن جوان ارائه داد که حکایت از رابطه پنهانی آنها با یکدیگر داشت. با این شکایت دستور جلب دو متهم صادر شد و آنها بازداشت شدند. میثم ۲۷ ساله مدعی بود با ساره رابطه‌ای نداشته و بی‌دلیل بازداشت شده است؛ اما ساره ۳۳ ساله به ماموران گفت: «من شوهر دارم. سال ۹۲ ازدواج کردم و حالا پسری چهار ساله دارم. مدتی قبل با میثم آشنا و به او علاقه‌مند شدم. من و میثم نیمه شب به خانه مجردی او رفته بودیم که ساعت هشت صبح از سوی ماموران دستگیر شدیم. این زن در حالی که اشک می‌ریخت، گفت: «من اشتباه کرده‌ام و پشیمان هستم. شوهرم از این ماجرا هیچ اطلاعی ندارد. به دنبال اظهارات زن جوان، پدر شوهر وی از او و میثم شکایت کرد. با این شکایت، گوشی‌های موبایل زن و مرد جوان مورد بازبینی قرار گرفت و رابطه پنهانی آنها تایید شد. در این میان مریم از جرم شوهرش و ساره گذشت و گفت: «به خاطر اختلاف‌های قدیمی شش ماه است که رابطه‌ی خوبی با همسرم ندارم. به همین خاطر از جرم او و ساره گذشت می‌کنم؛ اما پدر شوهر ساره به اتهام "زنای محصنه" از این زن و مرد شکایت و برایشان تقاضای اشد مجازات را مطرح کرد. به این ترتیب پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.
در جلسه دادگاه زن جوان جرمش را گردن نگرفت و مدعی شد با میثم فقط رابطه دوستانه داشته است. میثم نیز اتهام زنای محصنه را گردن نگرفت؛ اما وقتی قضات دادگاه فیلم او را نشان دادند، جرمش را پذیرفت و هر دو متهم به عنوان آخرین دفاع ابراز پشیمانی کردند. در پایان جلسه قضات دادگاه با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده هر دو متهم را، به خاطر زنای محصنه به مرگ محکوم کردند، اما دو متهم به حکم صادره اعتراض کردند. به این ترتیب پرونده در شعبه ۲۶ دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و قضات عالی رتبه پس از بررسی پرونده با توجه به مستندات و فیلم‌های موجود حکم اعدام این زن و مرد را تایید کردند.
کاربران بسیاری به این موضوع در صفحات اجتماعی واکنش نشان می‌دهند. این کاربران معتقدند سزای خیانت یک مرد و یا یک زن متاهل و "زنای محصنه" حکم اعدام است؛ چراکه وقتی در یک رابطه همسران از هم ناراحت و یا دلزده می‌شوند و یا تحمل زندگی با یکدیگر را ندارد جدایی بهترین گزینه است نه اینکه هر یک بخواهند مسیری غیر از تعهدشان بروند.
گروهی از کاربران یکی از دلایل اصلی جدایی زوج‌ها را مشکلات و مسائل جنسی عنوان می‌کنند و ازداوج اجباری و زودهنگام را از موارد دیگر مسئله‌ی طلاق و یا خیانت همسران به یکدیگر می‌دانند. کاربرانی اما در رابطه با مجازاتی که برای این دو متهم در نظر گرفته شده است سخن می‌می‌گویند و معتقدند افراد محصنه کار باید مجازات تبعید بکشند، تبعیدی تا پایان عمر و در بدترین و سخترین مکان‌ها که برای سایرین نیز عبرتی باشد. اما کاربرانی مخالف موضوع تبعید هستند و اعدام را مجازات درخور این افراد می‌‌دانند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала