ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

حمله پهپادی به خانه نخست وزیر عراق نافرجام ماند

مصطفی الکاظمی - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.11.2021
منابع عراقی تایید کردند که صدای تیراندازی و انفجار در منطقه سبز بغداد شنیده شده و حمله پهپادی به خانه مصطفی الکاظمی صورت گرفته است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از صابرین نیوز، شب گذشته صدای تیراندازی و انفجار در منطقه سبز بغداد شنیده شده است و برخی منابع اطلاع دادند که در نزدیکی منطقه سبز تیراندازی شدیدی رخ داده است.
سفارت آمریکا در بغداد نیز آژیرهای خطر را به صدا درآورده و تعداد زیادی نیروی امنیتی در داخل و اطراف دروازه‌های منطقه سبز مستقر شده اند.
پرواز هواپیماهای جنگی و پهپادها در تعداد گسترده بر فراز منطقه سبز نیز گزارش شده و همزمان ستون‌های دود از داخل منطقه سبز بلند شده است.
منابع عراقی گزارش دادند که دومین انفجار در پایتخت عراق اتفاق افتاده و افزودند که از هتل بابل در بغداد با پلیس تماس گرفته شده و وضعیت اضطراری است.
خبرگزاری فرانسه این حوادث را به نزدیکی منزل «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق در منطقه سبز مرتبط دانسته و گفته است که نزدیکی منزل الکاظمی هدف حمله هوایی قرار گرفته و منابع دیگری نیز عامل این حمله را پهپاد انفجاری و برخی دیگر، موشک کاتیوشا گفته‌اند.
نهاد موسوم به «گروه رسانه‌ای امنیتی عراق» با انتشار بیانیه‌ای هدف قرار گرفتن منزل نخست‌وزیر عراق با یک فروند پهپاد انفجاری را تائید کرده و افزودند که این اقدام ناکام مانده و الکاظمی در سلامت کامل است و او در زمان حمله به اقامتگاه وی، در منزل نبوده است.
گروه رسانه‌ای امنیتی عراق گزارش داد: «سوء قصد نافرجام علیه نخست وزیر، فرمانده کل نیروهای مسلح، توسط یک پهپاد بمب‌گذاری شده که قصد داشت اقامتگاه وی را در منطقه سبز بغداد هدف قرار دهد، انجام شد ولی او آسیبی ندیده و در سلامت کامل است. نیروهای امنیتی به نوبه خود اقدامات لازم را در رابطه با این تلاش نافرجام انجام می‌دهند.»
منابعی نیز از کاخ ریاست‌جمهوری عراق تائید کرده‌اند که پهپادی کوچک به کاخ مصطفی الکاظمی برخورد کرد، اما این حادثه بدون آسیب‌دیدگی بوده است.
الکاظمی نیز در نخستین واکنش با انتشار توئیتی نوشت که حالش خوب است و در ادامه از همگان خواست تا آرامش و خویشتنداری را در عراق حفظ کنند.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала