ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وزارت خارجه چین: جنایات آمریکا در افغانستان لکه پاک نشدنی برای حقوق بشر است

© AP Photo / Mark Schiefelbeinوزارت خارجه چین: جنایات آمریکا در افغانستان لکه پاک نشدنی برای حقوق بشر است
وزارت خارجه چین: جنایات آمریکا در افغانستان لکه پاک نشدنی برای حقوق بشر است - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.11.2021
سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به عدم پاسخگویی آمریکا درباره جنایاتش در افغانستان آن را لکه پاک نشدنی برای حقوق بشر دانست.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از  خبرگزاری تسنیم، «وانگ ونبین» سخنگوی وزارت خارجه چین در یک نشست خبری گفت که حکم بی‌رحمانه آمریکا درباره کشتن 10 غیرنظامی افغان و اظهار اینکه در این رویداد هیچ قانونی نقض نشد بار دیگر «گستاخی، ریا و استاندارد دوگانه آمریکا» را در زمینه حقوق بشر آشکار کرد.
سفارت روسیه: ارتش آمریکا پس از خود هرج و مرج را باقی می گذارد - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.11.2021
سفارت روسیه: ارتش آمریکا پس از خود هرج و مرج را باقی می گذارد
وی افزود: زندگی افغان‌ها مهم است. ما از طرف آمریکایی می‌خواهیم که به جان و حقوق بشر برای مردم افغانستان احترام بگذارد، حقیقت این رویداد را برای مردم افشا کند، عاملان آن را به دست عدالت بسپارد و به اعضای خانواده قربانیان غرامت بدهد.
سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به جنگ‌افروزی‌های آمریکا ادامه داد: در 20 سال گذشته، عملیات نظامی آمریکا از جمله جنگ در افغانستان منجر به کشته شدن بیش از 800 هزار نفر شده است که از این تعداد حدود 335 هزار نفر غیرنظامی بودند.
وی خاطرنشان کرد: جامعه بین‌المللی هنوز هیچ تحقیق یا پاسخگویی از آمریکا ندیده است. این لکه‌ای پاک نشدنی در تاریخ حقوق بشر بین‌المللی است.
ونبین در ادمه تصریح کرد: آمریکا باید از مداخله ناخواسته خود در امور داخلی سایر کشورها به نام دموکراسی و حقوق بشر دست بردارد، به طور جدی به حقوق بشر به ویژه مردم در کشورهای در حال توسعه احترام بگذارد و از آن‌ها حمایت کند و از نقض مکرر حقوق بشر جلوگیری کند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала