ورود نخستین گروه گردشگران خارجی به ایران در شرایط کرونا از روسیه

© Photo / IRNAورود نخستین گروه گردشگران خارجی به ایران در شرایط کرونا از روسیه
ورود نخستین گروه گردشگران خارجی به ایران در شرایط کرونا از روسیه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.11.2021
Telegram
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران از ورود نخستین گروه گردشگران خارجی از روسیه به این کشور پس از لغو ممنوعیت صدور روادید و ابلاغ دستورالعمل نحوه حضور گردشگران در شرایط کرونا خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، علی اصغر شالبافان در پی آغاز صدور ویزای گردشگری ایران در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: در پی ارائه رای مثبت ستاد ملی کرونا به منظور آغاز صدور ویزای گردشگری، نخستین گروه گردشگران خارجی از کشور روسیه وارد ایران شدند.
توریست خارجی در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.09.2021
ویزای گردشگری ایران برای خارجیان صادر خواهد شد
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، ابلاغ دستورالعمل نحوه حضور گردشگران خارجی در شرایط کرونا به ۳۱ استان کشور را اقدامی در راستای میزبانی شایسته از گردشگران ورودی عنوان کرد و نوشت: منطبق با دستورالعمل مذکور تمامی نهادهای فرابخشی دولتی و فعالان بخش خصوصی با بسیج ظرفیت‌های موجود ضمن اعتمادسازی، ایمن‌سازی و فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم برای پذیرایی شایسته از گردشگران ورودی آماده می‌شوند.
گردشگران روس که ساعاتی پیش به عنوان نخستین گروه گردشگران ورودی، پس از بسته شدن مرزها در پی انتشار کووید ۱۹ به ایران وارد شده‌اند؛ قرار است منطبق با دستورالعمل مذکور در بستری ایمن با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از جاذبه‌های گردشگری کشور دیدن کنند.
این گروه که شامل تورگردانان روس است از خردادماه در پی تفاهم وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با آژانس فدرال گردشگری روسیه آماده سفر به ایران بودند، با لغو ممنوعیت صدور روادید شب گذشته (پنجشنبه) از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد تهران شدند.  
قرار بود پس از فروردین ۹۹ که تور آشنایی در ایران برگزار شده بود، رویدادهای گردشگری بین ایران و روسیه توسعه پیدا کند که گسترش ویروس کرونا مانع این اتفاق شده بود.  
حامی این فم‌تور، شرکت هواپیمایی ماهان است و گروه گردشگری روس یک هفته در ایران اقامت دارند.  این گروه قرار است به کرمان، ماهان و اکوکمپ لوت، شیراز و اصفهان سفر کنند.
ممنوعیت صدور روادید گردشگران ورودی به ایران اخیرا با پیگیری مهندس عزت الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لغو شده است.
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала