ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

محققان ایرانی به سمت تولید واکسن خوراکی کرونا گام برمی دارند

© Sputnik / Maxim Bogodvid / ورود به گالری تصاویرمحققان ایرانی به سمت تولید واکسن خوراکی کرونا گام برمی دارند
محققان ایرانی به سمت تولید واکسن خوراکی کرونا گام برمی دارند - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.11.2021
مهاجرانی: ژن ویروس کرونا هنگام مصرف این واکسن خوراکی وارد سیستم ایمنی بدن می‌شود و ایمنی لازم را ایجاد می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، حمید مهاجرانی، مدیر پژوهشکده اعصاب کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی اراک از ساخت واکسن خوراکی کرونا در این پژوهشکده خبر داد و گفت: این واکسن در حال حاضر در فاز آزمایشات حیوانی قرار دارد.
چین گزارش های آمریکا درباره منشا کرونا را نادرست خواند - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.10.2021
چین گزارش های آمریکا درباره منشا کرونا را نادرست خواند
وی افزود: ژن ویروس کرونا هنگام مصرف این واکسن خوراکی وارد سیستم ایمنی بدن می‌شود و ایمنی لازم را ایجاد می‌کند. خوراکی بودن این واکسن موجب تحریک و ترشح آنتی بادی هایی می‌شود که با آزاد شدن در مخاط ریه برخلاف سایر واکسن‌ها از ناقل بودن فرد جلوگیری می‌کند. سیستم تنفسی در صورت استفاده از واکسن‌های دیگر، ضدعفونی نمی شود، اما با توجه به وجود محور ایمنی‌ بین دستگاه گوارش و دستگاه تنفسی که به آن محور روده_ ریه یا گوارش_ریه می‌گویند، پس از مصرف این واکسن، سلول‌های ایمنی از طریق این محور و سیستم لنفاوی سلول های ایمنی به سمت ریه ها می روند و ریه ها را از ویروس خالی می‌کنند.
مهاجرانی افزود: واکسن ها در طی دوران تکامل‌شان به سمت استفاده از مواد تقویت کننده واکسن به نام "ادجوانت" که یک مکمل واکسن محسوب می‌شود، رفتند. ادجوانت ها موادی غیرطبیعی و شیمیایی هستند به همین دلیل در ساختار این واکسن خوراکی، از پروبیوتیک‌هایی همراه با پروبیوتیک اصلی استفاده شده که نقش ادجوانت را ایفا می‌کنند و بر این اساس توانستیم از مصرف از یک مکمل شیمیایی در این واکسن جلوگیری کنیم.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала