برخورد سپاه ایران با آمریکایی‌ها در دریای عمان + فیلم

© Photo / IRNAبرخورد سپاه با آمریکایی‌ها در دریای عمان
برخورد سپاه با آمریکایی‌ها در دریای عمان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.11.2021
Telegram
بخشی از فیلم برخورد نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با آمریکایی‌ها در دریای عمان منتشر شد.
 به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصر ایران، در پی رفتار غیر حرفه‌ای ناو جنگی آمریکا در آب‌های جنوبی ایران ، قایق‌های تندروی سپاه پاسداران واکنشی قاطع نشان داده که پس از این ماجرا ناو آمریکایی صحنه را ترک می‌کند.
​یادآور می شود صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران امروز اعلام کرد با اقدام ملوانان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات دزدی دریایی و سرقت نفت ایران توسط آمریکا ناکام ماند.
آمریکا در این اقدام یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آب های دریای عمان مصادره کرد و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را به سوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.
همزمان ملوانان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش آن را به تصرف خود درآوردند و آن را به سوی آب های سرزمینی ایران هدایت کردند.
در ادامه نیروهای آمریکا با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه نیروهای سپاه ناکام ماندند.
نیروهای آمریکایی مجددا با کوشش بسیار و با استفاده از چند ناو جنگی بیشتر تلاش کردند مسیر حرکت نفتکش را سد کنند که باز هم موفق نشدند. این نفتکش هم اکنون در آب های سرزمینی ایران قراردارد است.
 
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала