ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آمریکا، ایران را به توقیف یک نفتکش تحت پرچم ویتنام متهم کرد

© AFP 2021 / Atta Kenareآمریکا، ایران را به توقیف یک نفتکش تحت پرچم ویتنام متهم کرد
آمریکا، ایران را به توقیف یک نفتکش تحت پرچم ویتنام متهم کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.11.2021
رسانه‌ها به نقل از مقامات آمریکایی از توقیف یک نفتکش تحت پرچم ویتنام توسط ایران در دریای عمان خبر دادند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتدپرس، ایالات متحده، ایران را به توقیف و نگهداری یک نفتکش با پرچم ویتنام متهم کرد.
این خبرگزاری به نقل از دو مقام آمریکایی اعلام داشت که نیروهای سپاه پاسداران روز 24 اکتبر در اقدامی مسلحانه نفتکش  MV Southys را در اختیار گرفت. به گفته این آژانس خبری، کشتی مذکور در حال حاضر در سواحل بندر عباس ایران واقع شده است. آسوشیتدپرس خاطرنشان می‌شود که انگیزه توقیف این کشتی مشخص نیست.
انتشار تصاویر عملیات هلی برن سپاه و رویارویی با ناوهای آمریکایی + ویدئو - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.11.2021
انتشار تصاویر عملیات هلی برن سپاه و رویارویی با ناوهای آمریکایی + عکس، ویدئو
این در حالی است که نیوزویک نیز به نقل از یک مقام پنتاگون نوشت که نیروهای ایرانی هفته گذشته یک نفتکش را در دریای عمان توقیف کرده‌اند. این مقام آمریکایی که به شرط عدم افشای نام با نیوزویک گفت‌وگو کرده است، مدعی شد: ما ادعای ایرانی‌ها مبنی بر اینکه آنها مانع بازپس‌گیری کشتی توسط ما شدند را رد می‌کنیم.
این مقام بیان داشت: این اتفاق هفته پیش افتاد. نیروهای دریایی در خلیج عمان، توقیف این نفتکش توسط نیروهای دریایی ایران را تماشا کردند. حدود 10 قایق تندروی ایران به سمت آن چیز یورش بردند.
وی افزود: ما هفته گذشته به دلیل برخی حساسیت‌ها جزئیات این حادثه را منتشر نکردیم،  اما حالا ایرانی‌ها مسئله را به سمت ما برگردانده‌اند و می‌گویند مانع از آن شده‌اند که ما آن کشتی را توقیف کنیم در حالی که کاملاً روشن است که نیروهای ما داشتند بر اوضاع نظارت می‌کردند.
بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، آمریکا یک نفتکش حامل نفت صادراتی ایران را در آب‌های دریای عمان مصادره کرد و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را بسوی مقصدی نامعلوم هدایت نمود که همزمان نیروی دریایی سپاه پاسداران با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش آن را به تصرف خود درآوردند و آن را بسوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت کردند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала