ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

در چه زمانی واکسن «اسپوتنیک وی» از سوی اتحادیه اروپا برسمیت شناخته خواهد شد؟

© Sputnik / Maxim Bogodvid / ورود به گالری تصاویر واکسن «اسپوتنیک وی»
 واکسن «اسپوتنیک وی»  - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.11.2021
سفیر ایتالیا در مسکو: موضوع برسمیت شناختن واکسن روسی در اتحادیه اروپا باید یکی از موضوعات ارجح و برتر باشد.
به گزارش اسپوتنیک، جورجو استراچه سفیر ایتالیا در مسکو اظهار داشت که موضوع برسمیت شناختن واکسن روسی در اتحادیه اروپا باید یکی از موضوعات ارجح و برتر باشد.
وی در ادامه افزود: در ایتالیا با جدیت و شدت تمام روی این موضوع کار می کنند. من در تماس دائمی با وزارت بهداشت ایتالیا هستم که با بروکسل همکاری می کند. فقط می توانم ابراز امیدوری کنم که این تلاش ها بزودی نتایج دلخواه را ببار آورند.
علاوه بر آن، امیدوارم که گواهی واکسیناسیون کرونا در روسیه و اتحادیه اروپا بطور متقابل از سوی طرفین برسمیت شناخته شوند. حرف آخر در این موضوع را علم باید بزند و نه سیاست».
استقبال روسیه از پذیرش واکسن اسپوتنیک وی توسط اسرائیل  - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.10.2021
استقبال روسیه از پذیرش واکسن اسپوتنیک وی توسط اسرائیل
واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد.  تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.
واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.
هم اکنون واکسن « اسپوتنیک وی» در حدود بیش از 64 کشور جهان با جمعیت کل بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی این دارو 91,6 درصد بر اساس داده‌های « The Lancet » یکی از معتبرترین مجلات پزشکی اعلام شده است. دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала