چین: آمریکا مقصر وضعیت کنونی برجام است

© REUTERS / TINGSHU WANGوانگ ون بین سخنگوی وزارت خارجه چین
وانگ ون بین سخنگوی وزارت خارجه چین - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.11.2021
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه چین، تأکید کرد: آمریکا باید سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران را به‌ طور کامل اصلاح کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، وانگ ون‌ بین سخنگوی وزارت امور خارجه چین، روز دوشنبه در یک نشست خبری، آمریکا را مقصر اصلی وضعیت کنونی برجام دانست.
چین خواستار از سرگیری هر چه سریعتر مذاکرات برجام است - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.11.2021
چین خواستار از سرگیری هر چه سریعتر مذاکرات برجام است
وانگ ون‌ بین با تأکید بر اینکه اجرای مؤثر برجام تنها راه صحیح برای حل‌ و فصل اختلافات بر سر برنامه‌ هسته‌ ای ایران است، اظهار داشت: چین قویاً از تلاش‌ های کنونی برای بازگرداندن هرچه زودتر برجام به مسیر درست حمایت می‌ کند. ایالات متحده به عنوان مقصر وضعیت کنونی برجام، باید سیاست نادرست فشار حداکثری علیه ایران را به‌ طور کامل اصلاح کند. بر همین مبنا، ایران نیز باید اجرای کامل تعهداتش را از سر گیرد و طرف‌ های دیگر نیز نقش سازنده‌ ای را برای تحقق این هدف ایفا کنند.
وی در ادامه گفت: ۶ دور قبلی مذاکرات درباره از سرگیری پایبندی به برجام که طی نیمه اول سال جاری برگزار شد، حرکتی مهم و رو به جلو بود. همه طرف‌ های مذاکره باید در اسرع وقت مذاکرات را از سر گرفته و در پی یافتن راهکارهای انعطاف‌ پذیر و عملی برای مسائل اصلی باشند.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین تصریح کرد: چین ارتباط نزدیک خود با طرف‌ های مرتبط [با مذاکرات] را حفظ خواهد کرد و مشارکت سازنده‌ ای در مذاکرات خواهد داشت. همزمان، ما قویاً از حقوق و منافع مشروع و قانونی خود دفاع خواهیم کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала