اعترافات جوانی که جسد پدرش را آتش زد

CC BY 2.0 / Maarten Van Damme / Murder's weapon on the tableاعترافات جوانی که جسد پدرش را آتش زد
اعترافات جوانی که جسد پدرش را آتش زد - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.11.2021
Telegram
حدود یک ماه قبل بود که راهی تهران شد تا اوضاع اشتغال را در پایتخت بررسی کند و اگر شرایط مناسب بود از این بیکاری مرموز نجات یابد اما در این میان همچنان در اندیشه تهیه و تدارک لوازم جنایت بود.
به گزارش اسپوتنیک به نوشته روزنامه خراسان، در یکی از سکانس های این سناریوی وحشتناک، تصمیم بر آن گرفت تا پدرش را ابتدا بیهوش کند به همین دلیل مقداری داروی بیهوشی از تهران خرید و با خود به مشهد آورد.  یک بار دیگر نقشه شوم خود را از ذهن گذراند و همه قطعات پازل را کنار هم چید. نقشه کامل بود و او هیچگونه عذاب وجدانی را به دل راه نمی داد چرا که ادعا می‌کرد پدرش به خاطر مصرف شیشه (مواد مخدر صنعتی) مادرش را اذیت می‌کند. از این وضعیت خانوادگی به شدت آزرده خاطر بود و تنها به قتل پدر می‌اندیشید. او حتی دوران کودکی و نوجوانی خود را نیز از یاد برده بود و بی‌رحمانه منتظر فرصتی می‌گشت تا نقشه پلیدش را به اجرا بگذارد.
زندانی گوانتانامو برای اولین بار از شکنجه های وحشیانه در بازجویی ها سخن گفت - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.10.2021
زندانی گوانتانامو برای اولین بار از شکنجه های وحشیانه در بازجویی ها سخن گفت
روزها یکی پس از دیگری سپری می‌شد و او همچنان رفت و آمدهای خانوادگی را زیر نظر داشت تا اینکه یک روز تعطیل زمان را برای اجرای این نقشه هولناک مناسب دید.
مهرماه به نیمه نرسیده بود که مادر جوان ۲۷ ساله با او تماس گرفت و گفت قصد دارد به خانه خواهرش برود تا برای پختن غذای نذری به او کمک کند! مرد جوان که خود متاهل بود و در نزدیکی منزل پدرش در منطقه الهیه مشهد زندگی می‌ کرد، بی‌ درنگ سوار وانت پیکان مدل پایین شد و به طرف خانه دو طبقه پدرش به راه افتاد. او که سعی داشت اضطراب ناشی از رفتارهایش را پنهان کند، مادرش را به خانه خاله رساند و به منزل خودش بازگشت. حالا دیگر مقدمات دسیسه وحشتناک فراهم بود. او که می‌دانست مادرش شب را در خانه خواهرش می‌ماند یک بار دیگر به مرور سناریوی قتل پرداخت و همه سکانس‌ هایش را تک‌ تک از خاطر گذراند! دستبندهای پلاستیکی را که از قبل خریده بود به همراه داروی بیهوشی برداشت.
عقربه‌ های ساعت از نیمه شب گذشته بود و او می‌دانست که پدرش حالا در یک خواب عمیق فرو رفته است. خودرو را پارک کرد و به آرامی در منزل پدرش را گشود. پدرش در خواب بود و سکوتی مرگبار در فضای اتاق نقش می‌بست. پسر جوان داروی بیهوشی را روی دستمال ریخت و آن را مقابل دهان و بینی پدر گرفت. وقتی فهمید که او به کلی بیهوش شد به داخل آشپزخانه رفت. تشت پلاستیکی را پر از آب کرد و به اتاق بازگشت.
مرد جوان بی‌رحمانه سر پدرش را درون آب تشت فشار داد تا اینکه دیگر آخرین نفس‌های او به کینه عمیق فرزند گره خورد و پیکر بی‌جانش روی زمین افتاد. جوان ۲۷ ساله بلافاصله دستبندهای پلاستیکی را بیرون کشید و دست‌های پدر را در پشت سر بست و سپس یکی از آنها را به پاهای وی حلقه زد. در کشاکش آماده‌ کردن جسد برای انتقال به بیرون از خانه بود که ناگهان برادر کوچکترش وارد اتاق شد.
این جوان ۲۱ ساله مجرد که در طبقه دوم منزل پدرش زندگی می‌کرد، با صحنه دلخراشی روبه رو شد که حکایت از یک جنایت هولناک داشت اما نگاه‌ های حیرت‌ انگیز و بی‌ پاسخ فایده‌ ای نداشت. دو برادر که گویی نقشه جنایت را در افکار یکدیگر رقم زده بودند به گفتگو نشستند تا راه بهتری برای از بین بردن آثار جسد پیدا کنند. به همین دلیل تا صبح منتظر ماندند چرا که یقین داشتند مادرشان آن شب به خانه بازنمی‌گردد.
صبح روز بعد آنها سکانس حمل جسد را در دامنه افکارشان به تصویر کشیدند. یکی از آنها گوشی تلفن را برداشت و وارد یکی از سایت‌ های واسطه‌ گر شد تا کمدی چوبی را برای حمل جسد خریداری کند. طولی نکشید که کمد را خریدند و پیکر بی‌جان پدر را درون آن گذاشتند. حالا همه چیز برای انتقال جسد به خارج از شهر فراهم بود. دو نفری کمد را درون پیکان وانت مرد جوان قرار دادند و به طرف بیابان‌ های انتهای بلوار اقدسیه حرکت کردند. عصر هنگام بود که به جست‌ و جوی منطقه‌ ای خلوت پرداختند و در کنار نخاله‌ های ساختمانی توقف کردند که در همان اطراف ریخته شده بود. دو برادر کمد را در حالی بیرون انداختند که در مسیر راه دو ظرف ۱۰ لیتری بنزین از جایگاه سوخت خریده بودند. آنها با خونسردی کامل کنار کمد تابوت‌ گونه نشستند و جسد پدر را به آتش کشیدند. آنها آنقدر چوب‌ ها و پیکر پدرشان را زیر و رو کردند که دیگر چیزی جز خاکستر باقی نماند.
بعد از آن بود که هر دو برادر سوار خودرو شدند و به خانه‌ هایشان بازگشتند. مادر که روز بعد به منزل آمده بود، با این تصور که همسرش بیرون رفته است، روزی را در خانه ماند ولی هیچ خبری از شوهرش نشد. نگرانی و اضطراب او هر لحظه بیشتر می‌شد اما کسی از مرد میان‌ سال اطلاعی نداشت. تا اینکه خبر کشف جسد سوخته‌ ای در بیابان‌ های انتهای بلوار اقدسیه منتشر شد.
بعد از آن بود که یکی از بستگان مرد جوان با پلیس تماس گرفت و گم‌ شدن مرموز مرد میان‌ سال را اطلاع داد. پس از شناسایی خانواده مقتول، تحقیقات از آنان آغاز شد و ناگهان آثار سوختگی روی دست جوان ۲۷ ساله، روند بررسی‌ های قضایی را دگرگون کرد. با توجه به اینکه فرضیه جنایت خانوادگی، در اولویت تحقیقات قضایی بود و احتمال می‌ رفت دست وی هنگام آتش‌ زدن جسد سوخته باشد، قاضی ویژه قتل عمد مشهد دستور بازداشت جوان ۲۷ ساله را صادر کرد و از نیروهای پلیس خواست تا بازجویی‌ ها را به شیوه‌ ای فنی و تخصصی ادامه دهند.
در این میان ناگهان مرد جوان که نمی‌ توانست دلیلی  محکم و باورپذیر برای چگونگی سوختگی روی دست بیان کند وقتی در تنگنای سوالات ویژه قرار گرفت ناگهان به قتل پدرش اعتراف کرد و پرده از یک جنایت وحشتناک برداشت. او گفت: دیگر از آزار و اذیت‌ های پدرم خسته شده بودیم. نمی‌ توانستم رفتارهای پرخاشگرانه او را تحمل کنم! او مادرم را خیلی اذیت می‌ کرد و من از این موضوع بسیار رنج می‌ کشیدم تا اینکه تصمیم به قتل گرفتم که برای همیشه از شر او خلاص شوم و ... .
به دنبال اعترافات این جوان، بلافاصله دستورات ویژه قاضی عارفی راد برای دستگیری برادر وی صادر شد و اینگونه جوان مجرد ۲۱ ساله هم به چنگ قانون افتاد. او نیز سعی کرد داستان قتل پدرش را همانگونه بازگو کند که برادرش در اعترافات تلخ خود بر زبان رانده بود! اما هنوز قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، احتمال می‌دهد که زوایای پنهانی در این ماجرای وحشتناک وجود دارد که باید مورد بررسی‌ های علمی و تخصصی قرار گیرد به همین دلیل قاضی محمود عارفی راد دو متهم را با صدور قرار بازداشت موقت در اختیار پلیس گذاشت تا تحقیقات بیشتری در این‌ باره انجام شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала