ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عربستان از آمادگی برای ادامه مذاکرات با ایران خبر داد

© Sputnik / SPUTNIKعربستان از آمادگی برای ادامه مذاکرات با ایران خبر داد
عربستان از آمادگی برای ادامه مذاکرات با ایران خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.10.2021
وزیر خارجه عربستان: برای برگزاری دور دیگری از مذاکرات با ایران هنوز هیچ برنامه‌ریزی نشده‌ای است، اما ما آماده‌ایم که مذاکرات را ادامه دهیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی در زمینه مذاکره با ایران گفت: "تاکنون چهار دور مذاکره با ایران برگزار کردیم. گفت‌وگوها صمیمانه است. ما همچنان امیدواریم که این مذاکرات پیشرفت ملموسی ایجاد کنند، اما تاکنون به پیشرفت کافی برای خوش بین بودن در این زمینه دست نیافته‌ایم."
رقص خاخام یهودی در خیابان‌های پایتخت عربستان + ویدئو - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.10.2021
رقص خاخام یهودی در خیابان‌های پایتخت عربستان + ویدئو
دولت عراق چندی قبل تلاش کرد تا در حاشیه اجلاس بغداد که سران عربستان، ایران، ترکیه، امارات، قطر، مصر و اردن به آن دعوت شده‌اند، سران عربستان و ایران با هم دیدار کنند.عراق با هدف گرد هم آوردن سران منطقه با هدف یافتن نقاط مشترک میان آنان برای حل مشکلات منطقه، اجلاسی در سطح سران در بغداد برگزار کرد تا بعد از چند دور گفت‌وگوی اعلام نشده نمایندگان ایران و عربستان در بغداد طی ماههای گذشته، به قطع روابط دو کشور پایان دهد. 
ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی چندی قبل ابراز امیدواری کرد ه بود که گفت‌وگوها با ایران "به نتایج ملموسی برای اعتمادسازی" و احیای همکاری‌های دوجانبه منجر شود.
وی با وجود این در ادامه تهران را به حمایت از گروه‌های مسلح متهم کرد و مدعی شد که تهران بایستی حمایتش از این گروه‌ها را متوقف کند. منظور ملک سلمان از گروه‌های مسلح، گروه انصارالله در یمن است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала