ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دانشمندان علت طاسی سر را کشف کردند

© Fotolia / Catherinelprodدانشمندان علت طاسی سر را کشف کردند
دانشمندان علت طاسی سر را کشف کردند - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.10.2021
دانشمندان دانشگاه نورث وسترن در شهر شیکاگو آمریکا علت بروز طاسی سر را توضیح داده اند.
به گزارش اسپوتنیک،  نتایج تحقیق آنها در مجله Nature Aging منتشر شده است.
دانشمندان در  جریان آزمایش‌هایی که روی موش‌ها انجام شد، دریافتند که وقتی سلول‌های بنیادی مو پیر می‌شوند، چسبندگی کمتری پیدا کرده، از مکان‌های خاص خود  در فولیکول  خارج شده  و وارد درم می‌شوند. در نتیجه این پدیده معمولاً موها خارج از ریزمحیط ظریف خود نمی توانند زنده بمانند.
دلايل کچلی پس از ابتلا به کوويد 19  - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.11.2020
دلايل طاسی پس از ابتلا به کوويد 19
در مقاله منتشره آمده است: «در نتیجه سلول‌های بنیادی کمتر و کمتری که برای رشد مو مورد نیاز هستند، باقی مانده و این منجر به نازک شدن مو و طاسی تدریجی می‌شود.»
این برای برای اولین بار است که دانشمندان از چنین مکانیسمی از طاسی خبر می دهند . آنها امیدوارند که کشف آنها به مبارزه با ریزش مو در انسان کمک کند، زیرا فولیکول های موش ها شبیه فولیکول های انسان است.
پیش از این اطلاع حاصل شده بود که بسیاری از افرادی که کووید 19 داشته اند ریزش موی شدیدی را تجربه می کنند. برای متوقف کردن این روند، باید با یک متخصص تماس گرفت تا وی تشخیص دقیق را را انجام داده و متوجه می شود که بدن دچار کمبود چه عناصری است و سپس  درمان کامل را تجویز کند.
آلوپسی (طاسی) - ریزش موی پاتولوژیک است که منجر به ناپدید شدن بخشی از موها یا همه آنها در مناطق خاصی از سر یا دیگر نقاط بدن می شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала