ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

حملات خمپاره‌ای ترکیه به شمال سوریه

© AP Photo / Lefteris Pitarakisحملات خمپاره‌ای ترکیه به شمال سوریه
حملات خمپاره‌ای ترکیه به شمال سوریه - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.10.2021
ارتش ترکیه مناطقی در حومه شمالی حلب سوریه را با گلوله‌های خمپاره هدف قرار داده‌ است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، ارتش ترکیه دو روستای عین دقنه و بیلونیه واقع در حومه شمالی حلب هدف حملات شدید خمپاره قرار داده است.
همچنین گفته می شود نیروهای مسلح محلی با شبه نظامیان مورد حمایت ترکیه در حومه شمالی حلب درگیر شدند.
سوریه در انتظار جنگی دیگر... - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.10.2021
ترکیه در شمال سوریه برای حمله به کردها آماده می شود
این حملات در حالی صورت گرفته که منابع خبری پیش تر از آماده سازی ارتش ترکیه برای انجام دو عملیات در خاک سوریه خبر دادند.
بر اساس این گزارش ها، عملیات ارتش ترکیه قرار است در استان ادلب و همچنین علیه شبه نظامیان کُرد در شمال شرق سوریه انجام شود.
پیش تر ترکیه کاروانی متشکل از ۱۰۰ خودروی حامل تانک و توپ را به ادلب در شمال سوریه منتقل کرد که برخی معتقدند، آنکارا با این اقدام مشکلاتش را به خارج مرزهای ترکیه منتقل می کند.
در روزها و ماه‌های اخیر دو کشور آمریکا و ترکیه بارها اقدام به ارسال تجهیزات نظامی فراوان به شمال سوریه کرده‌اند تا اهداف خود را در شمال این کشور محقق نمایند.
شمال سوریه در سال‌های اخیر به دلیل حاضر نبودن نیروهای این کشور و در مقابل تصرف این منطقه از سوی تروریست‌ها، کُردها، نظامیان ترکیه و نیروهای آمریکا دچار ناامنی و هرج و مرج شدیدی می‌باشد، به حدی که این منطقه بین نیروهای یاد شده تقسیم شده و مردم شمال سوریه در سال‌های اخیر به دلیل ناامنی مشکلات فراوانی را تجربه کرده‌اند.
ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این طرف در ۲ عملیات «سپر فرات» (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات «شاخه زیتون» (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله «عفرین» و شهرهای «الباب»، «اعزاز» و «جرابلس» را تصرف کرده و در استان ادلب نیز در حمایت از گروه تروریستی «تحریر الشام» (النصره سابق) چند پایگاه ایجاد کرده است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала