زالی: شرایط کرونایی تهران می‌تواند به سرعت تغییر کند

CC BY 4.0 / IRNA / زالی: شرایط کرونایی تهران می‌تواند به سرعت تغییر کند
زالی: شرایط کرونایی تهران می‌تواند به سرعت تغییر کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.10.2021
Telegram
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در شهر تهران، آمار کرونا در این شهر را شکننده دانست.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در شهر تهران درباره وضعیت کرونا در استان تهران، اظهار داشت: تا صبح امروز در تهران تعداد بیماران بستری‌مان ۳۲۴۲ بیمار بوده است که از این تعداد، ۱۲۹۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. همچنین تعداد مراجعین سرپایی ما در طول ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۰۰ بیمار بوده که حدود ۷۲۰۰ بیمار ما به بخش سرپایی درمان مراجعه کردند. طبیعتا این‌ها نشان می‌دهد که در تهران هنوز شاخص‌های ما تغییر مشخصی نسبت به هفته قبل نداشته است و از نظر آماری نسبت به هفته گذشته با افزایش چشمگیر آمار مواجه نبودیم.
۱۲ میلیون دوز واکسن کرونا تا هفته آینده به تهران می رسد - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.10.2021
۱۲ میلیون دوز واکسن کرونا تا هفته آینده به تهران می رسد
زالی افزود: نکته مهم این است که سیر کاهش آمار در تهران در طول این هفته، نسبت به هفته قبل از شیب ملایم‌تری برخوردار بوده است. در زمینه مرگ و میر هم تفاوت آماری چشمگیری نسبت به هفته قبل نداشتیم. اولین شاخصی که همیشه در تهران افزایش می‌یابد، مراجعین سرپایی ما است که اکنون بین ۱۰ تا ۱۱ هزار نفر را در روز تشکیل می‌دهد. در تهران تجربه ما نشان می‌دهد که اگر مراجعین سرپایی ما از عدد ۱۵ هزار نفر در روز بالاتر رود، می‌تواند به عنوان یکی از زودرس‌ترین و جدی‌ترین علائم اولیه برای شدت‌ گرفتن بیماری کرونا در تهران باشد.
وی در پایان بیان داشت: فعلا در حال رصد شرایط موجود هستیم، اما کماکان با توجه به شرایط و پیچیدگی‌های تهران همه آمارها در تهران شکننده تلقی می‌شود. بنابراین مردم باید به این شکنندگی توجه ویژه داشته و بدانند که شرایط تهران به سرعت می‌تواند تغییر کند. البته در شرایط فعلی می‌توان گفت فعلا یک ثبات نسبی بر آمار کرونا در تهران حاکم است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала