مطالبه روزنامه کیهان از دولت رئیسی برای حل مشکل گرانی

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / مطالبه روزنامه کیهان از دولت رئیسی برای حل مشکل گرانی
مطالبه روزنامه کیهان از دولت رئیسی برای حل مشکل گرانی - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.10.2021
Telegram
روزنامه کیهان خطاب به رئیسی: گرانی بدتر و مخرب‌تر از جنگ اقتصادی است. شما که واکسیناسیون را بدون پذیرشFATF انجام دادید، گرانی را هم حل کنید.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه کیهان نوشت: گرانی و تورم اصلی‌ترین گرفتاری امروز مردم است. بدون شک مشکلات ساختاری اقتصاد وابسته و بیمار ایران که متأسفانه به دلایل مختلف بعد از گذشت 42 سال از پیروزی انقلاب هنوز حل و درمان نشده است یکی از اصلی‌ترین علل بروز این مشکل و سایر مشکلات اقتصادی ایران است.
عامل تحریم هم یکی دیگر از دلایلی است که از سوی کارشناسان و دولتمردان (البته با اختلاف‌نظرهایی درباره ضریب و درصدهای موثر و...) به‌عنوان دلیل گرانی و تورم شمرده می‌شود؛ اما آنچه تقریبا همه اقتصاددانان و کارشناسان به‌عنوان اصلی‌ترین و تأثیرگذارترین عامل گرانی از آن نام می‌برند حاکمیت دلالیسم فربه شده و طلبکار و افسارگسیختگی عمدی و جهت‌دار قیمت‌ها و بالاخره فقدان نظارت جدی و... در آن کاملاً قابل ملاحظه و مشاهده است.
انتقاد کیهان از مدافعان حمایت از «پنجشیر» در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.09.2021
انتقاد کیهان از مدافعان حمایت از «پنجشیر» در ایران
اما از گرانی بدتر و مخرب‌تر از جنگ اقتصادی، عدم تثبیت قیمت‌ها و فقدان تنظیم و آرامش در بازار است که در کنار سمپاشی‌های پی‌درپی و شایعات بی‌اساس و اظهارات ناپخته و ابلهانه سران تحریک شده توسط رژیم رسوای صهیونیستی بعضی دولت‌های همسایه و... روح و روان و اعصاب مردم را نشانه گرفته است.
سرانجام اینکه از دولت سیزدهم که در انجام پروسه واکسیناسیون از مرحله خرید و تامین و... تا واکسینه کردن اکثریت جامعه آن هم در فاصله زمانی کوتاه و باز آن هم بدون اینکه لازم باشد زیر بار امضای قراردادهایی نظیر FATF و نظیر آن برود، بسیار موفق عمل کرده و موجب رضایت مردم شده است، حالا و در مقطع کنونی انتظار می‌رود که درباره مسائل اقتصادی و به‌ویژه معیشتی مردم دست به اقداماتی ملموس بزند و با حرکت پرشتاب به سوی عدالت همه‌جانبه بیش از پیش موجب امیدواری و رضایت مردم و یاس و نومیدی بدخواهان این ملک و ملت شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала