ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کاهش تعداد فوتی‌های کرونا در ایران

© AP Photo / Ebrahim Noroozi ویروس کرونا
 ویروس کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.10.2021
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا: همچنان تعداد فوتی‌هایمان در تهران دو رقمی است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، دکتر نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در رابطه با وضعیت بیماری کووید ۱۹ در تهران، اظهار داشت که آمار بستری و فوتی‌ها تغییری نکرده و روندی ثابت را در این دو شاخص شاهدیم.
وی در ادامه افزود: «اما در حال حاضر بحث افزایش مبتلایان وجود دارد که البته موضوعی که در افزایش مبتلایان مطرح است، عمدتا تست مثبت‌هایی هستند که معمولا حال عمومی‌شان خوب است. از آنجایی که اکثر افراد واکسن کرونا تزریق کرده‌اند، افرادی که به کرونا مبتلا شوند، طبیعتا به بیماری خفیف مبتلا شده و بر این اساس افزایش تعداد مبتلایان، بر تعداد بستری‌های استان تهران اثری نداشته است؛ به‌طوری که افزایش بستری نداشتیم و تعداد بستری‌هایمان کماکان رو به کاهش است.
گلایه سخنگوی ستاد کرونای البرز از بی توجهی نسبت به رعایت پروتکل ها - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.08.2021
گلایه سخنگوی ستاد کرونای البرز از بی توجهی نسبت به رعایت پروتکل ها
با تزریق واکسن کرونا هم احتمال ابتلا به کرونا وجود دارد. اما با تزریق واکسن فرد به بیماری شدید مبتلا نمی‌شود و احتمال فوت هم بسیار کاهش می‌یابد که اکنون در تهران این اتفاق رخ داده و ابتلاهایی که می‌بینیم، عمدتا در افرادی است که تست‌شان مثبت است، اما بیماری خفیف دارند و بسیاری از آنها هم واکسن تزریق کرده‌اند.
فعلا روند فوتی‌ها در استان تهران ثابت است. دو رقمی ماندن فوتی‌ها به دلیل شدت پیک پنجم است. در عین حال اکنون اعمال الکتیو در بسیاری از بیمارستان‌ها آغاز شده و اقدامات بیمارستانی در جریان است.
از نظر وضعیت اپیدمی در روزهای آینده، با روندی که می‌بینیم پیش‌بینی ما این است که طبیعتا افزایش مبتلا خواهیم داشت، اما بیماری شدید و مرگ و میر بالایی را به دنبال نخواهد داشت. در عین حال بازگشایی‌ها با حفظ پروتکل‌ها و در نظر گرفتن شرایط خاص می‌توانند انجام شود. سناریوهای مختلفی برای بازگشایی‌ها وجود دارد که باید بر اساس شرایط مورد توجه قرار گیرند.
قطعا اگر بازگشایی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نباشد و مراقبت‌های لازم انجام نشود، ‌مجددا گرفتار خواهیم شد. به طور کلی پیش‌بینی می‌شود که در صورت بروز پیک ششم، ابتلا بالا، اما با درصد بستری کم و طبعا فوتی کم باشد».
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала