ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تاسیس بانک ارزی و تالار بین المللی بورس ایران در مناطق آزاد

© Photo / IRNAجزیره کیش
جزیره کیش  - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.10.2021
دبیر شورای عالی مناطق آزاد خبر داد که تالار بین المللی بورس و بانک ارزی در مناطق آزاد راه اندازی خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: می‌توان با سرمایه‌گذاری 20 هزار دلار در صنایع پایین‌دستی یک شغل و با سرمایه‌گذاری بیش از یک میلیون دلار یک شغل در صنایع بالادستی ایجاد کرد که در صنایع بالادستی فاصله موجود بیانگر این مهم است که حجم ایجاد اشتغال در کشور با صنایع پایین‌دستی به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.
محمد انسجام همگانی و تسهیل فرایند ارتباط میان تامین کنندگان مالی، سرمایه‌گذاران، اجرا‌کنندگان پروژه‌ها، سازندگان تجهیزات، مشاوران و پیمانکاران را یکی از اقدامات مهم در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور برشمرد و اظهار داشت: از ظرفیت‌های خوبی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برخورداریم و مباحث مالیاتی و ارزش افزوده‌ای که امسال اجرایی شد با پیگیری‌هایی لازم این مشکل تا پایان سال جاری برطرف خواهد شد.
وی بر ظرفیت لجستیکی در راستای کمک به سرمایه‌گذاران، صادر‌کنندگان و تولید کنندگان اشاره داشت و افزود: وظیفه اصلی ما ایجاد اعتماد برای سرمایه‌گذاری است و با برنامه مدون در دبیرخانه نسبت به شتاب گرفتن این مهم اقدام کردیم.
هشدار درباره خطر تورم سرسام آور در اقتصاد ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.10.2021
گزارش و تحلیل
هشدار درباره خطر تورم سرسام آور در اقتصاد ایران
مشاور رئیس جمهور تاسیس بانک ارزی را یکی از ظرفیت‌های جدید مناطق آزاد کشور عنوان کرد و گفت: با برگزاری جلساتی با بانک مرکزی و معاونت اقتصادی رئیس جمهور به دنبال تهیه شیوه‌نامه‌های آن با بانک مرکزی هستیم و همه کسانی که علاقمندند می‌توانند در تاسیس بانک ارزی مشارکت کنند.
محمد خاطر نشان کرد: بانک ارزی و یا بانک آف شور بدون ارتباط با بانک مرکزی کشور فعالیت می‌کند و هیچ‌گونه تعهدی را متوجه بانک مرکزی نخواهد کرد و خیلی‌ها علاقمند‌ند منابع ارزی که دارند به ویژه ایرانیان خارج از کشور و شرکت‌های خارجی از این ظرفیت برای هزینه‌کردهای خود در مناطق آزاد بهره مند شوند.
محمد از راه‌اندازی تالار بین‌المللی بورس در مناطق آزاد خبر داد و گفت: بخش سهام در مرحله دوم پیش بینی شده است، اما بخش نخست تهیه اوراق و واگذاری اوراق بابت پروژه‌ها به صورت ارزی که در این تالار شکل خواهد گرفت تاثیر به سزایی در حل مشکلات بخش صنایع ارزی خواهد داشت.
وی به یکی از بندهای توافق‌نامه همکاری 25ساله با چین اشاره داشت و خاطر نشان کرد: تکمیل زنجیره رمز ارزها یکی دیگر از موضوعات مورد توافق است که طبق پیگیری‌های صورت گرفته با ایجاد رمز ارز ملی ارائه خدمات صرافی، کیف پول را در مناطق آزاد قانونمند کنیم.
محمد افزود: مناطق آزاد چین حجم بزرگ تجارتی که انجام می‌دهد را پیشنهاد انعقاد قرارداد دو جانبه و فعالیت‌های مشترک با مناطق آزاد دادند و در مرحله مذاکره هستیم و این ظرفیت می‌تواند کمک حال فعالان اقتصادی در مناطق آزاد باشد.
وی اظهار داشت: بیش از 100فرصت بزرگ سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد را احصا کردیم و تا کنون اطلاعات کامل بیش از 80 فرصت در پورتال مناطق آزاد ارائه شده است که تا آخر هفته به 100 فرصت خواهد رسید و علاقمندان در هر بخشی که تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشند در خصوص فرصت‌های سرمایه‌گذاری آماده مذاکره هستیم و علاقمندیم فعالان اقتصادی بتوانند از ظرفیت های صندوق توسعه ملی استفاده کنند‌.
 
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала