انتقاد تند نماینده مجلس ایران از حکم سارق بادام هندی

© Photo / Pixabay / Tookapicانتقاد تند نماینده مجلس ایران از حکم سارق بادام هندی
انتقاد تند نماینده مجلس ایران از حکم سارق بادام هندی - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.10.2021
Telegram
فردی در ایران به جرم سرقت سه بسته بادام زمینی از سوی قاضی ایرانی حکم 10 ماه حبس و 40 ضربه شلاق دریافت کرد.
به گزارش اسپوتنیک، محمود احمدی بیغش، نماینده شازند در مجلس ایران در مطلبی در صفحه توییتر خود با اشاره به حکم 10 ماه حبس و 40 ضربه شلاق برای سرقت سه بسته بادام هندی، عدالت قوه قضاییه را مخدوش خواند.
وی گفت: شمشیر قوه قضاییه برای ضعفا و پابرهنگان بسیار تند، برنده ‌و قاطع است اما در برابر گردن کلفتان مفت خور و گستاخ، حتی نای بیرون آمدن از غلاف را ندارد.
وی برای بیان این ادعای خود به حکم 10 ماه حبس و 40 ضربه شلاق برای سه بسته بادام هندی اشاره کرد و آن را با حکم 10 سال حبس تعزیری ولی الله سیف و 8 سال حبس تعزیری احمد عراقچی مقایسه کرد که به گفته او، میلیاردها دلار اختلال و اختلاس کرده اند.
بعد از انتشار حکم دادگاه فردی برای سرقت سه بسته بادام هندی، مرکز رسانه قوه قضاییه با صدور اطلاعیه ای از تشکیل هیات ویژه ای در دادگستری استان قم خبر داد و اعلام کرد که با توجه به ابعاد مختلف پرونده و اینکه فرد مذکور در سال 98 نیز به جرم سرقت، محکومیت یک سال حبس را داشته که به واسطه بازگرداندن مال سرقتی اجرای حکم او تعلیق گردیده، هیاتی ویژه مامور شده موضوع را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دهد. با توجه به لزوم تناسب بین جرم و مجازات و ابعاد حقوقی این پرونده هیات مذکور تلاش خواهد کرد تا از تمام ظرفیت های قانونی برای تقلیل مجازات و کمک به محکوم این پرونده استفاده شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала