ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

گردشگران خارجی می توانند به اصفهان سفر کنند

© Photo / Rima Usefiسی و سه پل اصفهان
سی و سه پل اصفهان - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.10.2021
کارشناس: آژانس‌های مسافرتی می‌توانند در کنار وزارت امور خارجه قرار بگیرند تا گردشگرانی که قصد ورود به ایران را دارند بتوانند از طریق نهادهای رسمی و مجاز اقدام کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، حیدر صادقی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان روز 25 اکتبر (دوشنبه) اعلام نمود که این استان در آمادگی کامل برای پذیرش گردشگران خارجی به‌منظور سفر ایمن و با رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی بسر می‌برد و آموزش‌های لازم در این زمینه به واحدهای مختلف ارائه شده است.
وی د رادامه افزود: « بخش‌های مختلف گردشگری در استان ازجمله حدود ۴۲۰ آژانس مسافرتی و واحدهای اقامتی، بومگردی و سنتی آمادگی کامل برای پذیرش گردشگران خارجی را در روزهای آینده و بر اساس پروتکل‌های تعریف‌شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارتخانه میراث فرهنگی دارند.
ویزا و پاسپورت - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.08.2021
چرا عربستان در گردشگری جایگزین ایران شده است؟
بازارهای هدف در این زمینه اولویت‌بندی شده و لازم است گردشگران برای داشتن سفری ایمن از طریق ارائه‌کنندگان خدمات گردشگری مجاز که ملزم به رعایت پروتکل‌های سفر هوشمند هستند، اقدام کنند. آژانس‌های مسافرتی و واحدهای اقامتی می‌توانند در کنار وزارت امور خارجه قرار بگیرند تا گردشگرانی که قصد ورود به کشورمان دارند بتوانند از طریق نهادهای رسمی و مجاز اقدام کنند».
استان اصفهان با پنج میلیون نفر جمعیت به‌عنوان قطب گردشگری جهان و ایران، بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی شناسایی شده دارد که از میان آنها افزون بر یک‌هزار و ۸۰۰ اثر ثبت ملی شدند. هفت اثر از آثار تاریخی اصفهان به نام‌های میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات به نام‌های وزوان، مزدآباد و مون به ثبت جهانی رسیده و کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.
اصفهان حدود ۱۵۰ هتل، ۴۴۴ اقامتگاه بومگردی، ۷۰ هتل سنتی، ۱۵۰ خانه مسافر و ۲۳۰ مهمانپذیر و افزون بر ۳۵ هزار تخت دارد. بخش گردشگری این استان در دوران شیوع ویروس کرونا متحمل خسارت مالی حداقل چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان شده است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала