ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نماینده مجلس ایران: به لجاجت همسایگان برای باز کردن پای آمریکا به منطقه پاسخ می دهیم

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / مجلس شورای اسلامی ایران
مجلس شورای اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.10.2021
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران بیان داشت که ایران به لجاجت و ناهماهنگی کشورهای منطقه برای بازکردن پای آمریکا به منطقه پاسخ می دهد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سیدعلی آقازاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: درباره تنش‌هایی که نظام سلطه با به بازی گرفتن کشورهای منطقه در منطقه ایجاد کرده اظهار داشت: نظام سلطه به رهبری آمریکا با رویکرد استکباری و استعماری در پی تأمین منافع نامشروع خود در سراسر دنیا از جمله خاورمیانه است.
وی بیان داشت: شرایطی که امروز در منطقه شاهد آن هستیم حاکی از همین شیطنت‌ها و دسیسه‌هایی است که به رهبری ایالت متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال انجام است.
نماینده مردم رشت در مجلس خاطر نشان کرد: متأسفانه برخی از کشورهای منطقه به باور این که آمریکا می‌تواند در درازمدت حامی آن‌ها باشد یا منافع زودگذر آنان را تأمین کند از خواسته‌های آمریکا تمکین می‌کنند و در ایجاد اختلاف و ناامنی در منطقه یاریگر او هستند.
وی افزود: کشورهای همسایه ایران به‌ویژه کشورهای مسلمان در قرن اخیر به‌ویژه پس از جنگ جهانی دوم دشمن خود را به خوبی شناخت‌اند و می‌دانند که این نظام سلطه و آمریکا است که بنا دارد با چپاول ثروت‌های منطقه منافع ملت‌های مسلمان را به چالش بکشد.
 مشکلات مردم آذری در جمهوری اسلامی   - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.10.2021
گزارش و تحلیل
مشکلات مردم آذری در جمهوری اسلامی
رئیس کمیته دفاع کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: این امر برای ملت‌های منطقه کاملاً واضح است و کشورهای منطقه آمریکا و رژیم صهیونیستی را به دلیل قتل و غارت در کشورهای اسلامی، تهدید اصلی برای خود می‌دانند.
آقازاده گفت: اگر توسط برخی از کشورهای منطقه ناهماهنگی و لجاجت‌هایی را برای باز کردن پای نظام سلطه و دشمنان در منطقه شاهد باشیم ایران و سایر کشورهای منطقه تکلیف خود را با آن کشور مشخص کرده و به اقتضای آن اقداماتی را در زمان خود انجام می‌دهند.
وی درباره‌ دستگیره دو راننده ایرانی در کشور آذربایجان تصریح کرد: این اتفاق سوء تفاهمی بود که با اقدام جمهوری اسلامی ایران برطرف شد؛ آذربایجان خود می‌داند که جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه نیت بدی به این کشور نداشته است.
آقازاده با بیان اینکه ایران خاک آذربایجان را به رسمیت شناخته، مدافع تمامیت ارضی آذربایجان و مخالف اشغال است اظهار داشت: در روابط جمهوری اسلامی ایران با آذربایجان مشکل خواصی که سبب اختلاف و تنش شود وجود ندارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه پیوند این دو ملت بسیار بالا است بیان کرد: حاکمیت آذربایجان می‌داند که رابطه با ایران به نفع اوست و ایران نیز برای حسن همجواری با آذربایجان ارزش قائل است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала