ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایران خواستار تسهیل تردد کامیون‌های خود در مناطق مرزی با آذربایجان شد

© Photo / IRNAایران خواستار تسهیل تردد کامیون‌های خود در مناطق مرزی با آذربایجان شد
ایران خواستار تسهیل تردد کامیون‌های خود در مناطق مرزی با آذربایجان شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.10.2021
وزیر امور خارجه ایران در رایزنی تلفنی با همتای آذربایجانی خود خواستار تسهیل تردد کامیون‌های ایرانی در مناطق مرزی با جمهوری آذربایجان شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اداره ‌کل اطلاع ‌رسانی و امور سخنگویی وزارت خارجه ایران، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و جیحون بایرامف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان امروز شنبه در یک گفت‌و‌گوی تلفنی در خصوص روابط دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
ابراز امیدواری روسیه بر حل و فصل وضعیت در مرز ایران و آذربایجان از طریق دیپلماتیک - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.10.2021
ابراز امیدواری روسیه بر حل و فصل وضعیت در مرز ایران و آذربایجان از طریق دیپلماتیک
امیرعبداللهیان در این مکالمه با اشاره به تماس‌های سازنده اخیر دو وزیر، از آزادی دو راننده ایرانی بازداشتی در جمهوری آذربایجان تمجید نموده و این اقدام را اقدامی سازنده توصیف کردکه می‌تواند فضای لازم را جهت حل و فصل سوتفاهمات فراهم نماید.
وزیر امور خارجه ایران همچنین گام‌های مثبت بیشتر و تسهیل تردد کامیون‌های ایرانی در مناطق مرزی با جمهوری آذربایجان را خواستار شد. وی در این تماس بر لزوم اتخاذ رویکردی مثبت و نگاه دو کشور به آینده تأکید نموده و فعال‌سازی هرچه سریع‌تر کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را مورد تاكيد قرار داد.
وزیر امور خارجه ایران در این تماس خاطرنشان نمود که تهران مصمم به توسعه و تعمیق هرچه بیشتر روابط دوجانبه با باکو است.
‌‎ بایرامف هم در این گفت‌وگوی تلفنی با استقبال از گام‌های مثبت دو کشور برای حل و فصل سوتفاهمات، آزادی دو راننده ایرانی و دستور نهادهای ذی‌ربط در ایران در خصوص قوانین تردد مرزی را پیامی از سوی دو طرف در جهت حل سوتفاهمات خواند. وزیر خارجه آذربایجان همچنین تعریف پروژه‌های مشترک اقتصادی میان دو کشور را دارای آثاری مثبت توصیف کرده و فعال‌سازی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала