ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رایزنی کره جنوبی و آمریکا درباره برجام در پاریس

© Photo / IRNAرایزنی کره جنوبی و آمریکا درباره برجام در پاریس
رایزنی کره جنوبی و آمریکا درباره برجام در پاریس - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.10.2021
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و معاون اول وزیر خارجه کره جنوبی در خصوص برجام با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش اسپوتنیک، رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و چونگ کوی‌ چوی، معاون اول وزیر خارجه کره جنوبی در خصوص برجام در پاریس با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.
معاون اول وزیر خارجه کره جنوبی روز جمعه در توییتی نوشت: دیدار به جای خوبی با رابرت مالی در پاریس درخصوص ایران داشتم. ما به عنوان متحد، همکاری نزدیکی با یکدیگر خواهیم داشت. سئول کمک‌های دیپلماتیک فعال و معناداری برای احیای مذاکرات برجامی در وین و حفظ روابط‌مان با تهران ارائه خواهد کرد.
رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز در توییتی نوشت: در پاریس با جونگ‌ کوی چوی، معاون اول وزیر خارجه جمهوری کره داشتم. ما درخصوص تلاش‌های کشورمان جهت ازسرگیری مذاکرات در وین و احیای توافق هسته‌ای گفت‌وگو کردیم.
از ماه آوریل، مذاکراتی در وین بین ایران و اعضای گروه "پنج" (روسیه، بریتانیا، آلمان، چین و فرانسه) در مورد احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در مورد برنامه هسته ای ایران در جریان است. طرفین در مورد لغو تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، انجام تعهدات خود در حوزه هسته ای و بازگشت ایالات متحده به برجام بحث می‌کنند. نمایندگان کشورهای طرف قرارداد نیز بدون مشارکت ایران رایزنی های جداگانه‌ای با فرستادگان آمریکایی انجام می‌دهند. در ابتدا انتظار می‌رفت که هیئت‌ها کار را در پایان ماه مه، سپس در ابتدای ماه ژوئن به پایان برسانند. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در ۲۱ سپتامبر گفت که مذاکرات برای از سرگیری کامل توافق هسته ای طی چند هفته دوباره در وین آغاز می شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала