خرید و فروش شیشه با عنوان قرص‌های لاغری

CC0 / Pixabay / خرید و فروش شیشه با عنوان قرص‌های لاغری
خرید و فروش شیشه با عنوان قرص‌های لاغری - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.10.2021
Telegram
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا نسبت به تهیه قرص‌های لاغری از عطاری‌ها هشدار داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرآنلاین، سردار مجید کریمی رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در پاسخ به اینکه آیا ماده مخدر جدیدی وارد کشور شده است یا خیر؟ اظهار کرد: طی سال‌های اخیر ماده مخدر جدیدی وارد کشور نشده است.
سردار ناصر فرشید، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.09.2021
کشف محموله یک تن و ۸۰۰ کیلوگرمی مواد مخدر در ایران
وی در واکنش به اینکه کدام یک از مخدرها یا روانگردان‌ها خطرناک‌تر از دیگر هستند، گفت: همه مواد مخدر و روانگردان‌ها خطرناک هستند و تاثیرات مخربی را برروی افکار و جسم مصرف کنندگان می‌گذارد، اما ماده روان گردان شیشه و گل بیشترین آسیب پذیری را دارد که هم به لحاظ جسمی و هم از نظر روحی و روان بر روی مصرف کنندگان تاثیر سوء دارد.
سردار کریمی با بیان اینکه اغلب گزارش‌هایی مبین بر خرید و فروش موادمخدر در قالب داروها به دست ما می‌رسد، تصریح کرد: به عنوان مثال در گذشته پرونده‌ای تشکیل و مورد بررسی قرار گرفت که افرادی در قالب فروش قرص لاغری اقدام به عرضه ماده روانگردان شیشه می‌کنند.
وی افزود: پس از بررسی این پرونده مشخص شد که افرادی مواد روانگردان شیشه را در قالب قرص‌های لاغری بسته بندی کرده و با عنوان قرص‌های لاغری اقدام به توزیع آن بین جوانان و مصرف کنندگان می‌کنند.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با تاکید بر اینکه هموطنان قرص‌های لاغری را فقط با تجویز پزشک و از مراکز معتبر تهیه کنند، بیان کرد: بخشی از این اقدامات به واسطه بازاریابی در فضای مجازی در حال تبلیغات هستند، لذا خرید اینترنتی خوب است، اما به این شرط که مراقب باشیم تا در دام مجرمان نیفتیم.
وی با بیان اینکه داروهایی که در حال عرضه در بازار هستند، دارای تایید یه وزارت بهداشت و درمان هستند، گفت: برخی از داروها وجود دارند که بر روی آن‌ها برچسب وزارت بهداشت حک شده، اما هموطنان باید نسبت به جعلی بودن یا با اصالت بودن این داروها توجه کنند.
سردار کریمی ادامه داد: داروهایی که توسط وزارت بهداشت و درمان یا سازمان غذا و دارو تایید می‌شوند، دارای هولوگرام و برچسب خاص هستند؛ لذا هرگونه دارو باید با تجویز پزشک و از داروخانه‌ها یا اماکن رسمی دارای مجوز کسب تهیه شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала