ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ادعای وزیر جنگ اسرائیل علیه ایران

CC BY 2.0 / Israel Defense Forces / Chief of Staff Visits Paratrooper Exerciseادعای وزیر جنگ اسرائیل علیه ایران
ادعای وزیر جنگ اسرائیل علیه ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.10.2021
وزیر جنگ اسرائیل در یکی از جلسات کمیته "امور خارجه و دفاعی" این کشور به مطرح کردن ادعاهایی درباره برنامه هسته‌ ای ایران پرداخت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از Ynet news، بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل، امروز سه‌ شنبه مدعی شد برنامه هسته‌ ای ایران در آستانه یک گشایش [هسته‌ ای] است.
ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.10.2021
گزارش و تحلیل
ایران 1.5 میلیارد دلار برای نابودی تاسیسات کشتار جمعی اسرائیل اختصاص داد
گانتس که در مباحثات امروز کمیته «امور خارجه و دفاعی» کنست، مدعی شد: ما شاهد این هستیم که ایران در حال پیش رفتن به سطحی از غنی‌ سازی است که اگر بخواهد، به آن اجازه می‌ دهد کشوی در آستانه هسته‌ ای شدن باشد.
او در این باره گفت: ما روی توان حمله و توان دفاعی سرمایه‌ گذاری می‌ کنیم، برتری در زمینه فناوری را بهبود می‌ بخشیم و تلاش‌ ها برای اطمینان یابی از انجام شدن این موارد را سرعت می‌ بخشیم.
وی با طرح این ادعا که ایران چالشی جهانی و منطقه‌ ای است، گفت: اسرائیل همواره توان این را خواهد داشت که از شهروندانش دفاع کند.
اظهارات گانتس در پی این مطرح می‌ شود که یوسی کوهن رئیس پیشین موساد، سه‌ شنبه گذشته در اظهاراتی با رد سخنان نفتالی بنت نخست‌ وزیر این کشور و برخی مقامات دیگر در خصوص توانایی‌ هایی هسته‌ ای ایران عنوان کرد که تهران به رسیدن به سلاح هسته‌ ای نزدیک نیست.
وی گفت: خلاصه این که ایران به رسیدن به سلاح هسته‌ای نزدیک نیست. به لطف تلاش‌ های بزرگ ما، از قبل نزدیک‌تر نشده است. به گمانم آنها درخصوص کارهایی که انجام می‌دهند نسبت به قبل کمتر حمایت دارند.
بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل، در ماه آگوست عنوان کرده بود که ایران تنها دو ماه با رسیدن به مواد لازم برای ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала